AktualityNovinky

Tim Cook pro Wall Street Journal: Apple Music si předplácí přes 6 milionů lidí, prodeje Apple Watch vám neprozradím

Na dnešní konferenci pořádané deníkem Wall Street Journal konané v San Franciscu předstoupil také CEO Applu, Tim Cook. Rozpovídal se mimo jiné o tom, jak si nejnovější hráč na poli hudebního streamování, Apple Music, vede necelé čtyři měsíce po oficiálním spuštění. Podle oficiálních dat Applu má Apple Music v tuto chvíli 6 a půl milionů předplatitelů. Nesmíme ale opomenout fakt, že tato služba nyní zažívá první měsíc, kdy už není zdarma a všichni uživatelé jsou za ni povinni platit. Je tedy možné, že podstatná část uživatelů si členství zrušit zapomněla a učinila tak až tento měsíc. Zajímavější data proto nabídne až listopad. Jen pro srovnání, počet platících uživatelů s případě Spotify se pohybuje stabilně kolem 20 milionů.

tim_cook_iphone_5_hero

Tim Cook dostal také otázku směřující na prodeje chytrých hodinek Apple Watch. Na dotaz kolik hodinek se Applu zatím podařilo prodat ale Cook neodpověděl. “Toto je informace, která by mohla pomoci konkurentům. A těm samozřejmě nechceme pomáhat. První čtvrtletí jsme jich udali hodně, a poslední čtvrtletí dokonce ještě více. Očekáváme, že toto čtvrtletí jich bude ještě více.”  Odpověděl Tim Cook jak nejvyhýbavěji dokázal. Stejně neurčitou odpověď dostal moderátor i na otázku, jestli Apple plánuje uvést hodinky, které budou autonomní, a budou tedy plnohodnotně fungovat i bez iPhonu v okolí. Na tuto otázku ale Cook nereagoval vůbec. Na slovo skoupý ale nebyl při dotazu na budoucí směřování celé společnosti. Podle něj je nejperspektivnějším oborem oblast zdraví. “Každý touží po zdraví, proto je pro nás tato oblast ta, kde cítíme růst.” Uzavřel Tím Cook.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button