Novinky

Tim Cook připustil, že iPhone je příliš drahý

Německá Deutsche Bank nedávno zveřejnila zajímavé srovnání, které ukázalo, ve kterých zemích lze iPhone 6 zakoupit nejlevněji a kde za minulou generaci jablečného smartphonu naopak zaplatíte nejvíce. Již tradičně vyšly ze srovnání nejlépe pro Apple domovké Spojené státy. Mnohem více penez si na iPhone 6 potom musí připravit zejména lidé v Brazílii, či některých zemích Evropy, včetně České Republiky.

Apple CEO Tim Cook speaks at the WSJD Live conference in Laguna Beach

Po slovech samotného šéfa Applu, Tima Cooka by se však některé země konečně mohly dočkat snížení tamních cen iPhonů. Cook totiž v rozhovoru pro indickou televizi uznal, že jeho výrobky mohou být pro obyvatelé některých zemí zkrátka příliš drahé. Konkrétně v Indii pak Tim také podotknul, že ziskovost Applu je v této miliardové zemi poměrně malá. Přesto by snížení cenovek zdejších iPhonů uvítal.

Šéf nejbohatší firmy světa dále uvedl, že se snížení cen očekává také na americkém trhu, odkud by se mohlo přelít do zbytku světa. Vysoká pořizovaci cena iPhonů v kombinaci s absencí některých technologií, které už konkurence dávno používá, jako například bezdrátové nabíjení, či LED obrazovky, má pravděpodobně zásadní vliv na momentální pokles prodejů, kterému Apple čelí. Vzhledem k tomu, že se zásadnější novinky očekávají až od iPhonu 7s, nebo 8, který se ukáže až přístí rok, není vyloučeno, že Apple ve snaze zvýšit své prodeje už letos, sníží cenu iPhonu 7, ketrý je očekáván letos na podzim.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button