Novinky

Oběd s Timem Cookem se vydražil za 12 milionů korun

Šéf Applu, Tim Cook je bezesporu manažerskou celebtritou, se kterou by se chtěly setkat miliony lidí. Jeden anonymní zájemce nyní tuto jedinečnou příležitost dostal. S Timem se navíc setká na soukromém obědě. Zdánlivě neodolatelná nabídka má však jeden háček. Cena za jeden oběd s šéfem nejobdivovanější firmy světa totiž vyjde na více než 12 milionů korun.

Apple CEO Tim Cook speaks at the WSJD Live conference in Laguna Beach

Tato astronomická částka samozřejmě není tarif Tima Cooka, který by si na jedno setkání běžně účtoval. Oběd s Cookem byl totiž za tuto částku vydražen v rámci charitativní akce pro nadaci Robert F. Kennedy Center for Justice and Human Rights. Na oběd přímo v sídle Applu si anonymní výherce může také přivést doprovod. Součástí „výhry“ jsou také dvě vstupenky na Apple Keynote, kde bude představen přístí iPhone.

Částka 515 tisíc dolarů za oběd s šéfem Applu však není dosavadním rekordem. V roce 2013, kdy se aukce konala poprvné se totiž pro charitu vydražilo hned 610 tisíc dolarů. Nutno však podotknout, že v ceně není ubytovnání ani doprava do sídla Applu. Výherce si ale může sám vybrat termín, kdy se oběd uskuteční.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button