Novinky

Tim Cook: obávám se, že z hudby se vytrácí lidskost

S tím, jak roste rivalita streamovacích služeb, roste i počet rozhovorů a diskusí na toto téma. Nedávno se v Apple Parku sešel Tim Cook a Robert Safian z Fast Company, aby zde diskutovali na téma budoucnosti hudby a Applu.

Společně usedají v konferenční místnosti v novém sídle Applu a Tim Cook začíná hovořit o jeho lásce k hudbě. „Bez hudby si neumím představit ani cvičení. Hudba mě inspiruje, umí motivovat.” začal Cook. „Také je to věc, která mě večer dokáže zklidnit. Myslím, že je lepší než kdejaký lék.” dodal. Cook také vyjádřil obavu, aby hudba neztratila svoji klíčovou vlastnost. „V Applu se obáváme toho, že hudba ztrácí lidskost a stává se více bity a bajty místo umění a tvořivostí.” 

Tímto Cook nepřímo kritizuje Spotify. Poukazuje na jejich příliš velké zaměření na algoritmus vybírající skladby. „Hudba je to, čím se zaobíráme celé dny i noci. A přesně to ukazuje rozdíl mezí průměrností a něčím, co je opravdu, opravdu skvělé.“ argumentuje Daniel Ek, zakladatel Spotify. Výhodu oproti Apple Music vidí Ek v jednostranném zaměření. Spotify je čistě hudba. Jediný produkt, který nabízí. Kdežto Apple se pohybuje i v jiných oblastech. 

Podle čísel je vidět, že Spotify Daniela Eka zatím vede. Jeho službu využívá přes 180 milionů uživatelů. Z toho 83 milionů tvoří platící uživatelé verze Premium. Na druhém břehu, Apple Music si oblíbilo zatím 50 milionů uživatelů. Osobně využívám služeb aplikace Spotify. Apple Music mě zatím o přestupu nepřesvědčil. Otázkou je, jestli se Spotify dokáže na vrcholu udržet. Jablečný konkurent mu totiž dýchá na záda a stále se přibližuje.

Zdroj

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button