Novinky

Tim Cook naznačil, že Apple pracuje na brýlích pro rozšířenou realitu. Prý se máme na co těšit

Generální ředitel společnosti Apple, Tim Cook, tento týden poskytl rozhovor deníku China Daily, v němž se opět vyjádřil k budoucnosti rozšířené reality a naznačil, že jeho firma pracuje na náhlavní AR/VR soupravě. 

Cook uvedl, že jsou v Applu nadšení z možností, které nabízí rozšířená realita. V podstatě tím potvrdil svá dřívější vyjádření, ovšem také dodal, že uživatelé by měli zůstat ve střehu a vyčkat na finální produkt. 

„Jak nejspíš tušíte, z rozšířené reality jsem neuvěřitelně nadšený. Rozhodující pro každou technologii, rozšířenou a virtuální realitu nevyjímaje, je aby v jejím středu stála lidskost. A na to se soustředíme každý den. Právě teď máme v App Store přes 14 000 aplikací využívající ARKit, které nabízí zážitek z rozšířené reality milionům uživatelů po celém světě. Navzdory tomu se domnívám, že stále stojíme na počátku toho, kam se bude vývoj této technologie ubírat. Nemohu být nadšenější z příležitostí, které v tomto segmentu vidíme. Doporučuji vám, abyste vydrželi a počkali si na to, co vám nakonec nabídneme“, uvedl Tim Cook.

Jak bude AR headset od Applu vypadat? Známe první parametry

Přestože Apple zatím oficiálně nepotvrdil, že pracuje na vlastním headsetu pro rozšířenou realitu, již několik let slýcháme na toto téma nejrůznější zvěsti. Od finálního produktu se očekává, že půjde o headset nabízející technologii smíšené reality. Souprava má mít zakřivené hledí doplněné o měkkou síťovinu, která bude těsně přiléhat na k obličeji uživatele. V porovnání s konkurencí má být náhlavní souprava od Applu mnohem lehčí a obecně nabízet vyšší míru komfortu. K uchycení má sloužit silikonový řemínek využívající podobné zapínání, jaké používají pásky pro Apple Watch.

Zdroj: idownloadblog

Hlavní část výbavy mají tvořit dva 4K micro-OLED displeje a 15 kamerových modulů pro snímání okolního prostředí. Chybět nebude ani soustava výkonných procesorů z řady M, technologie pro sledování očí a podpora pohybových gest. Po uvedení na trh se očekává koncová cena na hranici 3 000 dolarů. Oficiální premiéra se údajně odehraje v průběhu příštího roku, přičemž již nyní v Applu testují předprodukční prototypy, které si mohli vyzkoušet členové správní rady. To ostatně potvrzuje tezi, že finální verze náhlavní soupravy již není daleko.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button