Novinky

Tim Cook: iPhone 11 má za sebou mimořádně povedený start

Řada nejnovějších iPhonů už je v prodeji více než měsíc. To už je dostatečná doba na posouzení, zda jsou aktuální zástupci úspěšnými následovníky slavného smartphonového rodu. Tim Cook v posledním rozhovoru naznačil, že prodejní čísla iPhonu 11 Pro a iPhonu 11 dělají Applu radost. To platí obzvláště pro iPhone 11, který má za sebou podle Cooka mimořádně povedený start. 

 

Není náhodou, že generální ředitel Applu si vyjádření spokojenosti nad prodejními výsledky iPhonů nechal zrovna na včerejší den. V průběhu dneška totiž očekáváme zveřejnění finančních výsledků společnosti za další kvartál. Kalifornská firma už řadu měsíců přesná čísla o prodejích iPhonů neuvádí. Tim Cook ovšem tvrdí, že alespoň v případě levnějšího modelu může být Apple a s ním také investoři, s prodejními výsledky spokojen. 

Trh s bateriemi je závislý na Kongu, Číně i Austrálii. Většina klíčových surovin pochází z pěti zemí

Cook dále v rozhovoru pro agenturu Reuters upřesnil, že silná poptávka po nástupci iPhonu XR vládne především v Číně. Tim Cook v této souvislosti naznačil, že iPhone 11 žene poptávku po iPhonech v nejlidnatější zemi světa. Čína také hlásí dvouciferný nárůst příjmů za applovské služby. Velmi dobře se údajně daří také nositelné elektronice – tedy chytrým hodinkám Apple Watch. Šéf Applu zůstává optimistou i v otázce obchodních sporů mezi Čínou a Spojenými státy. Podle jeho slov představitelé jednotlivých zemí zakopou válečnou sekeru a obchodní překážky začnou opět odstraňovat. 

Zdroj
Macrumors
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close