Novinky

Hillary Clinton zvažovala Tima Cooka jako svého možného viceprezidenta

cookclinton

Letošní kampaň před volbou nového amerického prezidenta je obzvlášť nevybíravá a plná osobních útoků. Jedním z nich bylo také odtajnění emailů demokratky Hillary Clinton, které ovšem pravděpodobně nemá na svědomí Trumpův tábor. Uniklé maily se totiž objevily na populárním serveru Wikileaks, které se právě na úniky tajných materiálů z vysokých míst politiky, diplomacie a byznysu zaměřuje. Touto ne zrovna elegantní cestou jsme se však na světlo světa dostala informace, podle které zvažovala Hillary Cliton obsazení veledůležité role viceprezidenta země šéfem Applu Timem Cookem.

6a0120a5580826970c01bb0924bea6970d-800wi

Spolu s Timem se ve výběru potenciálního druhého muže Spojených států objevily také další jména byznysmenů, politiků a technologických osvícenců. Mezi nimi figurovalo například také jméno nejbohatšího muže planety, Billa Gatese, bývalého starosty New Yorku Michaela Bloomberga nebo poraženého demokratického kandidáta Bernieho Sanderse.

Tim Cook je hlasitým podporovatelem Clintonové. Už dříve tento rok uspořádal na podporu své favoritky večírek s cílem získat prostředky pro nákladnou kampaň. Vítězství demokratů je navíc poměrně důležitým zájmem také pro samotný Apple. Donald Trump totiž už několikrát kalifornský gigant ostře kritizoval. Na začátku tohoto roku dokonce během právě probíhajícího spolu Applu s FBI vyzval k bojkotu jablečných výrobků. Později se však ukázalo, že sám ve stejné době tweetoval z iPhonu. Loni pak prohlásil, že pokud bude zvolen prezidentem, donutí Apple, aby veškerou výrobu přemístil na území Spojených států.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button