AktualityNovinky

Tim Cook v rozhovoru přislíbil možnost smazání nativních aplikací v iOS

Redaktorům zahraničního serveru BuzzFeed se poštěstilo vyzpovídat CEO společnosti Tima Cooka, při jeho návštěvě prodejny Apple Store na 5th Avenue v New Yorku. Běher rozhovoru došlo na několik zajímavých otázek, které se vztahovaly k novinkám z letošního roku. Podle Cooka nemáme na iPhone 6s a 6s Plus pohlížet pouze jako na evoluci, nýbrž jako na zcela nový produkt. Nová generace hardwaru a především technologie 3D Touch mění dosavadní standardy v ovládání chytrých telefonů. Při vývoji byl kladen vysoký důraz na efektivitu, která má být na mnohem vyšší úrovni, než na jakou jsme byli doposud zvyklí. Schopnost displeje rozpoznávat úrovně tlaku nám přinese zcela nové možnosti, jak iPhone 6s ovládat.

enhanced-12334-1442326099-1Jako další se na řadu dostala stále aktivní funkce „Hey Siri“, která je na nových iPhonech stále aktivní. Uživatelé se díky tomu strachují o své soukromí, ovšem tyto obavy jsou zbytečné, jelikož veškerá data zůstávají v paměti smartphonu a v žádném případě neputují na servery Applu či na jiná místa. Po uvedení iPadu Pro se vyrojily diskuze, které naznačovaly možný kanibalismus v neprospěch Macbooku Air. Tim Cook však prohlásil, že tuto hypotézu považuje za nepříliš pravděpodobnou. Oba segmenty jsou dostatečně vyprofilované a proto takové riziko nehrozí.

enhanced-15853-1442325871-10V závěru se redaktoři zeptali na možnost smazání nativních aplikací v iOS, které využívá pouze minimum uživatelů a zbytečně tak zabírají drahocenný prostor v interní paměti. Tim na toto zareagoval ve smyslu, že se jedná o daleko komplexnější problém, než si dovedeme představit. Některé z předinstalovaných aplikací jsou navzájem propojené a odstraněním jedné z nich by mohlo vést ke konfliktu. Pozitivní zprávou je fakt, že Apple tento problém eviduje a pracuje na adekvátním řešení, jenž by se mohlo objevit v některé z další verzí mobilního systému iOS.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button