Novinky

Tim Cook dostal k pětiletému výročí v čele Applu milion akcií, třetinu prodal za 35 milionů dolarů

Tim Cook si ke svému pátemu výročí v čele společnosti nadělil pořádně tučný dárek. Prodejem 334 tisíc akcií, které měl v osobním vlastnictví si totiž přišel na 35 milionů dolarů, v přepočtu tedy zhruba 854 milionů korun. Za jednu akcii mohl totiž Cook inkasovat 107,2 až 107,6 dolarů. Akcie mohl Tim prodat právě díky svému pátému výročí ve vedení firmy. Díky dobrým hospodářským výsledkům byl totiž Tim odměnen balíkem akcií v hodnotě stovek milionů dolarů, z kterého se třetinu rozhodl prodat.

Apple CEO Tim Cook speaks at the WSJD Live conference in Laguna Beach

V roce 2011 obdržel Tim Cook jako bonus ke své nové pozici celkem zhruba milion akcií, přičemž část z nich může díky úspěchům jeho firmy nyní prodat. Ve finančním portfoliu jablečného bosse však stále ještě více než 600 tisíc akcií z pětiletné odmněny zbylo. Držené cenné papíry mohou navíc po představení iPhonu 7 nabýt na své hodnotě. Celkem by měl jeden z nejmocnějších mužů technologického světa vlastnit 1,3 miliony akcií v hodnotě 140 milionů dolarů.

Zdroj

Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close