Novinky

Tesla za pár týdnů představí první elektrický kamión. Co o něm zatím víme?

Elon Musk se nikdy netajil tím, že s Teslou hodlá od základů změnit automobilový průmysl. Zatímco modely S, X a 3 se mají postarat o postupnou penetraci segmentu osobních automobilů, brzy budeme mít tu čest s další Teslou z docela jiného ranku. Podle nejnovějších informací bude v průběhu září odhalen první plně elektrický nákladní tahač. Zpráva čerpá z vyjádření, které publikovala agentura Reuters s odvoláním na Scotta Perryho. Kamión by měl podle dostupných indícií ujet na jedno nabití až 500 kilometrů. Zdroj dále prozradil, že kabina chystaného semi trucku nenabídne lůžkovou úpravu. Z toho lze usuzovat, že tahač bude koncipován pro krátké trasy mezi logistickými terminály a svozy či rozvozy zásilek. Pro tyto účely by plánovaný dojezd plně dostačoval a neznamenal by žádnou zásadní překážku, která by tahač znevýhodňovala při srovnání s konvenčními modely využívající motory spalující naftu.

Oficiální teaser odhaluje základní obrysy tahače

Další zajímavostí je zpráva, kterou Elon Musk uveřejnil na tradičním setkání s akcionáři. Automobilka v posledních letech shromažďovala obrovské množství dat a reakcí ze strany dopravců. Tesla přímo oslovila největší hráče na trhu, aby se podíleli na vývoji a pomohli s optimalizací a úpravě konkrétních specifikací. Ty mají kromě jiného zahrnovat režim plně autonomního řízení a řadu dalších pokročilých technologií. S myšlenkou plně elektrického kamionu si delší dobu pohrává také Mercedes, který pro tyto účely vytvořil samostatný projekt. Pokud se ovšem nic nezmění, bude to opět Tesla, která se v následujících týdnech opět pokusí přepsat automobilové dějiny.

Infinity Prototype 9 je retro lahůdka s elektrickým srdcem a duší závodníka

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button