Aktuality

Tesla vyrábí 1000 kusů Modelu 3 za jeden den. Pořád je to ale málo

Společnost Tesla dosáhla v posledních dnech významného milníku. Její Model 3 totiž chrlí výrobní linky v počtu 1000 kusů denně 

Tuto informaci sdělil médiím samotný Elon Musk. Kromě této informace také prozradil, že by chtěla společnost toto tempo nejen udržet, ale také ještě lehce navýšit. Dle slov Elona Muska by měla firma vyrábět ideálně 10 000 kusů Modelu 3 týdně, což je něco málo přes 1400 aut denně.

Provětrali jsme Tesla Model X 100D. První SUV, co vám dá křídla

Lehkou matematikou si můžeme spočítat, že výrobní linka se nyní prakticky nezastaví – během jedné hodiny se vyrobí 41 aut. To ale v případě, že by výrobní linka jela non-stop, což asi pravděpodobně jen tak nepůjde, takže hodinové tempo je ještě vyšší.

Výrobní náklady nejsou ideální

Nejlevnější varianta Modelu 3 by se měla začít prodávat někdy začátkem léta 2019 a to za cenu 35 000 dolarů, což je v přepočtu asi 800 000 Kč a mělo by se tak jednat o nejdostupnější Teslu. Bohužel, ale aktuálně nastaveným procesem výroby jsou náklady na vůz zhruba 38 000 dolarů, což je přibližně 860 000 korun. Na jednom autě tedy automobilka tratí až tři tisíce dolarů. To určitě není to, co by si firma představovala a Tesla tak má v plánu velké optimalizace výroby, jejíž cílem bude samozřejmě snížení nákladů a zvýšení zisku z každého prodaného vozu. 

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

4 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button