Novinky

Elon Musk představil robota Tesla Bot: humanoidní pomocník do domácnosti

Elon Musk je známý svými neobvyklými a šílenými nápady, jež se často staví na nejmodernějších technologiích. Nedávno Musk přišel s technologií Neuralink, která je schopna číst naší mysl a mohli bychom pomocí ní ovládat nejrůznější věci. Poslední test se prováděl na opici která hrála hru Pong. Sice před sebou měla joystick, kterým byla zvyklá tuto hru ovládat, ale ten byl v daný moment odpojený. Všechno tedy šlo přes Neuralink modul a opice celou hru ovládala pouze vlastní myslí.

Včera ráno Elon Musk přišel s dalším produktem, který si koupíte u společnosti Tesla. Jedná se o robota Tesla Bot, který jakoby vypadl z posledního sci-fi filmu od Marvelu. Návrh humanoidního robota, má umět celou řadu věcí a v praxi by mělo jít o užitečného pomocníka. Pojďme se tedy podívat na jeho základní specifikace.

Tesla Bot a jeho specifikace

Výška Tesla Bota je 172 centimetrů a váží 56 kg. V mrtvém tahu dokáže zvednout až 68 kilogramů a unese 20 kilogramů. S nataženými pažemi dokáže zvednout až 5 kilogramů. Tesla tuto novinku popisuje jako, „Vytvořeno lidmi pro lidi“, „přátelský“, „udělá za vás časté a opakující se činnosti“. 

Zdroj: Tesla

Samozřejmě se ve vnitru tohoto humanoidu skrývá umělá inteligence. Ta je poháněná “full self driving počítačem” a využívá soustavy kamer, které se nachází v hlavě robota, neschází ani strojové učení, simulační nástroje a mnoho dalšího. Na přední straně hlavy se nachází displej, který může ukázat několik zajímavých informací. Celá postava je vyrobena z lehkých materiálů. Humanoid má na sobě řadu elektromechanických akčních členů – 12 na pažích, 2 na krku, 2 na hrudníku, 12 na rukou a 12 na nohou. Musk také tvrdí, že Tesla Bot má dlaně a ruce, které se velmi podobají těm, co má člověk a dokážou mnoho stejných věcí, jako zvedání předmětů, držení předmětu a mnoho dalšího. Maximálních rychlost robota je 8 kilometrů za hodinu.

Tesla také zmiňuje, že humanoida vyvíjí tak, aby byl lehce „přemožitelný“ člověkem. Díky strojovému učení se robot naučí pohybovat v reálném světě a pomáhat vám. Robot má dle Tesly působit jako pomocník v domácnosti. Díky strojovému učení a pokročilé umělé inteligenci pro něj časem určitě nebude problém vaření, uklízení a podobné činnosti.

Zdroj: Tesla

Zatím se jedná projekt v rané fázi vývoje a pokud vše půjde dle očekávání, první verze by měla být k dispozici v roce 2022. Cenu Tesla Bota zatím zatím neznáme, ale určitě se bude pohybovat v řadu stovek tisíc korun.

A co vy? Co si myslíte o této novince? Pořídili byste si něco takového domu? Dejte nám vědět v diskuzi pod článkem.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button