Novinky

Tesla představila Model 3 s vyšším výkonem a pohonem všech kol

Automobilka Tesla nadělila svým fanouškům další překvapení. Do své nabídky totiž zahrnula vylepšenou verzi Tesla Model 3 s pohonem všech kol. Ačkoli se tušilo, že Tesla tuto variantu chystá, až doposud byly konkrétní parametry velkou neznámou. Hlavním důvodem pro uvedení lépe vybavené varianty Modelu 3 je snaha o navyšování tržeb. Tato taktika je pro Teslu otázkou života a smrti, jelikož aktuálně jsou její výdaje vyšší než kdykoli předtím. Za tím mimo jiné stojí fakt, že automobilka záměrně pozdržuje dodání základních specifikací Modelu 3.

Zatímco základní Tesla Model 3 přijde na 35 tisíc dolarů, aktuálně nejprodávanější verze s prodlouženým dojezdem startuje na částce 44 tisíc dolarů. Pokud se zákazník rozhodne pro příplatkový balíček zahrnující luxusnější výbavu a zvolí pohon všech kol, rázem za Tesla Model 3 zaplatí 54 000 dolarů. Pro úplnost je vhodné dodat, že součástí není funkce autopilota, za níž si musí každý majitel Modelu 3 opět připlatit.

Od minulého víkendu si mohou zákazníci Tesly objednat také nejrychlejší verzi Modelu 3, která nese přídomek “Performance“ a cenovku startující na 78 tisících dolarech. Pokud k tomu připočteme další příplatky, a nakonec i funkci autopilota, nejvybavenější Tesla může svého majitele přijít na 86 000 dolarů. To je na hony vzdálené tomu, co Elon Musk sliboval při oficiálním představení, respektive tvrzení, že Tesla Model 3 bude první komerčně dostupný elektromobil s logem Tesly.

Tesla Model 3 Performance: nejrychlejší trojka přijíždí

Zpět ale k technickým specifikacím. Tesla Model 3 s pohonem všech kol žene vpřed dvojice motorů. V praxi to přinese mnohem lepší manévrovací schopnosti a pochopitelně i vyšší výkon. V řeči čísel se Tesla Model 3 Performance rozjede z 0 na 60 mph (z 0 na 96,6 km/h) za 3,5 vteřiny. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Co se týče dojezdu, ten by měl vystačit na 500 kilometrů. Z venku se Model 3 Performance odliší novým spoilerem z uhlíkových vláken a 20“ „sportovními“ disky.

Provětrali jsme Tesla Model X 100D. První SUV, co vám dá křídla

Není pochyb, že Tesla Model 3 Performance bude patřit mezi nejrychlejší vozy v dané třídě. Je ovšem otázkou, zda se potenciální zájemci nerozhodnou spíše pro luxusněji pojatý Model S, který vyjde na podobné peníze.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button