Novinky

Tesla má za sebou slušné čtvrtletí. Nad vodou ji ale podržely emisní povolenky a Bitcoin

V kryptoměnovém světě ta zpráva před několika měsíci vzbudila obrovský rozruch. Byl tak velký, že dost pravděpodobně stál za tehdejším růstem cen kryptoměn. Řeč je o automobilce Tesla, která zveřejnila zprávu, podle níž zainvestovala do Bitcoinu. Ač se možná finančnímu řediteli Tesly někdy na konci loňského roku při vyslovení tohoto nápadu zježily vlasy hrůzou, nakonec se odvážný krok s nákupem kryptoměn vyplatil. I díky Bitcoinu totiž Tesla hlásí rekordní zisk.

Zdroj: Unsplash

Tesla v prvním čtvrtletí letošního roku zaznamenala tržby ve výši 10,4 miliard dolarů. Už sedmý kvartál v řadě Tesla hlásí i zisk.  V posledním čtvrtletí činil 438 milionů dolarů. To je dvojnásobek zisku, který automobilka vedená Elonem Muskem zaznamenala loňský rok. Nutno ale podoktnout, zásadní podíl na zisku má kromě samotného prodeje aut i prodej emisních povolenek. Za sledované období je ostatním automobilkám prodala za 518 milionů dolarů. Stačí tedy odečíst emisní povolenky a automobilky by byla v červených číslech.

Bezpečnostní chyba v technologii AirDrop umožňuje útočníkům získat citlivá data

Firma si pomohla i prodejem částí svým Bitcoinů. Podle zveřejněné zprávy o finančním hospodaření, prodala v uplynulém kvartále kryptoměny za 101 milionů dolarů. Velmi pravděpodobně se ziskem. Tentokrát už ale žádný zvláštní rozruch na trhu nenastal. Tesla totiž na konci loňského roku nakoupila kryptoměny na 1,5 miliardy dolarů. Prodej relativně malé části se tak nestal spouštěčem paniky. Co se týče prodejních čísel, Tesla za poslední kvartál vyrobila 182 tisíc aut. Vše přitom táhl Model 3. Model S a Model X nesjel z výrobní linky žádný. Automobilka totiž pro tyto elektromobily chystá nové interiéry.

Zdroj
theverge
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close