AktualityiPhoneNovinkyRecenze

Test Urban Revolt Tempered Glass: Nejlepší ochrana displeje pro iPhone 6

iPhone 6 nepatří mezi dvakrát levné smartphony a proto řada uživatelů hledá různé druhy ochrany, kterými svého kapesního miláčka dostatečně zabezpečí před nechtěnými škrábanci či dalším poškozením. Ochranné folie na displej patří mezi ty nejoblíbenější protektory, ovšem pokud chcete něco víc, než jen kus transparentního plastu, v nabídce lze narazit na temperovaná skla.

UR_TGSP_iP6_iP6Plus__2

V redakci nás pochopitelně zajímalo, jak to s podobnými produkty doopravdy je a proto jsme se rozhodli otestovat Tempered Glass Screen Protector od společnosti Urban Revolt. Tato firma ve svém portfoliu nabízí atraktivní nabídku doplňků, mezi nimiž nalezneme poměrně ucelenou řadu pro jablečné smartphony.

_MG_7828 (1)

Ochranné sklíčko nám dorazilo v plastové krabičce, na které ihned poznáte, že výrobce se nesoustředil pouze na její obsah. Konkurenční produkty jsou mnohdy zabaleny pouze do papírového přebalu, nebo v horším případě do obyčejné folie bez jakéhokoliv návodu. Možná si nyní říkáte, že se jedná o zbytečnou pozornost, nicméně tato popisovaná maličkost dodává pocitu kvality už při samotném výběru, kdy procházíte stojany u prodejců s podobným typem zboží.

UR_TGSP_iP6_iP6Plus__6

Uvnitř balení se kromě samotného sklíčka ukrývá vlhčený ubrousek, leštící hadřík, samolepka pro odstranění prachových částic a návod. Ačkoliv mi rukama prošly již desítky chytrých telefonů a tabletů, málokdy se mi podařilo ochrannou folii nalepit podle představ. Ano, možná to napovídá něco o mé manuální zručnosti, nicméně o to víc jsem byl napjatý. Výrobce se chlubí velice snadnou instalací, která se skládá z šesti jasně definovaných kroků. Pro ještě lepší ilustraci je na webu výrobce dostupné video, které vás provede celým procesem krok za krokem.

Celý proces doporučujeme dělat na čistém stole a s dostatkem světla pro odhalení i těch nejmenších částic prachu. Před samotným nalepením si nanečisto vyzkoušejte protektor přiložit na displej telefonu, díky čemuž snadněji naleznete výchozí polohu pro aplikaci. V našem případe se vše podařilo doslova na jedničku a bez sebemenších komplikací. Temperované sklo od Urban Revolt je vyrobeno z 0,33 milimetru tenkého materiálu a disponuje tvrdostí 9H vycházející z evropského systému měření. V praxi tudíž nabídne nesrovnatelně lepší ochranu před běžným poškozením, než plastové alternativy. Zaujalo nás tvrzení o zvýšené odolnosti vůči poškrábání ostrými předměty a proto jsme druhý vzorek podrobili nelítostnému testu.

_MG_7821 (2)

Na pomoc jsme si vzali kuchyňský nůž, klíče, mince a kancelářské nůžky. Každý z nich dostal dostatečný prostor k ničivému účinku, ovšem v závěru našeho snažení nás čekalo překvapivé zjištění. Žádný z nástrojů nenapáchal takové škody, abychom byli nuceni sklíčko sundat. Ani při neúměrném tlaku nedošlo k očekávaným vrypům či výraznějším škrábancům. Mezi další pozitiva patří skvělá transparentnost neovlivňující zobrazovací schopnosti displeje a naprosto skvělá oleofobní vrstva. Ta naprosto perfektním způsobem zamezuje ulpívání otisků prstů a displej vydrží čistý daleko déle.

_MG_7819 (1)

Urban Revolt Tempered Glass Screen Protector se nebojíme označit za jeden z nejlepších produktů na ochranu displeje. Plusové body dáváme za obsah balení, snadnou aplikaci a skvělou odolnost vůči poškození. Za jediné negativum můžeme označit pouze mírně vyšší cenu okolo 500 Kč, která je však s ohledem na celkové parametry výrobku naprosto adekvátní.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button