Novinky

Takto bude vypadat iPhone 16 a iPhone 16 Pro. Snímky maket odhalují design všech chystaných modelů

Každé další generaci iPhonu předchází série nejrůznějších úniků a spekulací, které odhalují výbavu a klíčové funkce. Chystaná řada iPhone 16 není v tomto směru žádnou výjimkou. Na internetu již koluje spousta zvěstí, ke kterým se nově přidávají snímky zachycující makety všech připravovaných iPhonů 16.

Fotografie sdílel na sociální síti X Sony Dickson, který dlouhodobě patří mezi ověřené zdroje s napojením na zákulisí Applu. Sice zde stále existuje šance, že jde o podvrh, ovšem s ohledem na jejich původ se spíše přikláním k tomu, že jde o relevantní informaci.

Přestože jde o hrubé makety, které mají zřejmě sloužit jako „kopyto“ pro vývoj příslušenství jako jsou například ochranné kryty, lze si na nich všimnout několika zajímavých detailů. Ty například prozrazují, že jak iPhone 16 Pro (Max) tak i iPhone 16 (Plus) budou disponovat akčním tlačítkem, které nahrazuje hardwarový přepínač tichého režimu. V současné době se akčním tlačítkem může pochlubit pouze iPhone 15 Pro (Max), což Apple v loňském roce promoval jako exkluzivní funkci dražších modelů.

makety iPhone 16 a iPhone 16 Pro zadní strana

V případě modelů iPhone 16 a iPhone 16 Plus si lze také všimnout vertikálního zarovnání fotoaparátů na zadní straně. To bude mít zřejmě důvod v podobě podpory pro nahrávání prostorového videa (Spatial Video), které lze přehrávat na Vision Pro. Další detail se ukrývá ve velkosti, respektive se očekává, že iPhone 16 Pro dostane 6,3“ displej, iPhone 16 Pro Max se pochlubí dokonce 6,9“ panelem. Meziročně tak půjde o mírný nárůst, kterého Apple docílí, krom jiného, ztenčením rámečků displeje.

Modelová řada iPhone 16 (Pro) se dočká oficiálního debutu v září letošního roku. Do té doby se zcela určitě objeví ještě řada dalších úniků, které nám dají nahlédnout na funkční výbavu. Jak se na iPhone 16 a iPhone 16 Pro těšíte vy, případně čím by vám Apple udělal největší radost? Dejte mi vědět v diskuzi. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button