Novinky

Takovou zpátečku nikdo nečekal: MacBook Pro se má vrátit k paletě konektorů a opustí TouchBar

Ještě na konci loňského roku Apple světu představil MacBooky s novými procesory M1. Na první pohled ovšem jde o stále stejné počítače. Změn se nové MacBooky po designové stránce totiž nedočkaly. Letošní rok má být v tomto ohledu jiný. Přenosné počítače od Applu totiž projdou zásadnějšími změnami. Stejně jako Apple v minulosti nahradil 15” MacBook Pro počítačem s obrazovkou o jeden palec větší, čeká podobná změna také mnohem oblíbenější 13” model. Standardem se tak stane 14” MacBook Pro. To ale zdaleka není všechno.

Poprvé od roku 2016 navíc MacBook pro profesionály projde omlazovací kůrou. Je možné, že Apple vyslechne požadavky svých uživatelů a v případě MacBooku Pro tak trochu zařadí zpátečku. Mluví se totiž o přidání nových konektorů a návratu MagSafe, který si majitelé starších MacBooků nemohli vynachválit. Ve hře by mělo být také znovuvzkříšení řádku s funkčními klávesami. Tyto informace pocházejí od analytika Ming-Chi Kuo, který je v oblasti spekulací o chystaných produktech Applu tou největší autoritou. Co Kuo vypustí do světa, stane se obvykle během několika měsíců realitou. 

Recenze MacBook Pro s M1: výkon z jiné dimenze v nejoblíbenějším profesionálním notebooku

Co se týče designu nových MacBooků, měly by se podobat iPhonu 12. Dostanou tedy ostřejší hrany. Kuo spekuluje také o odpískání TouchBaru s tím, že se na klávesnici vrátí klasické klávesy F. Je možné, že se to bude týkat jen levnější řady počítačů, ale kdo ví. Přibude také velké množství portů. Například čtečka paměťových karet nebo HDMI. Pokud se tyto spekulace potvrdí, bude velmi zajímavé sledovat, jak je Apple při premiéře nových MacBooků odprezentuje. Fakticky by totiž musel přiznat, že MacBooky vyráběné mezi lety 2016 a 2020 byly slepou uličkou. Apple možná začal pociťovat, že ztrácí své dlouholeté uživatele, a tak se rozhodl zařadit razantní zpátečku. Jasno by mělo být ve třetím čtvrtletí letošního roku, kdy značka novinky představí. 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. No MagSafe 2 byl tak geniální, že jej APPLE asi nemohl překonat a tak od něj ve velmi slabé chvilce odstoupil. Řešení nabíjení přes USB C je sice funkční, ale nelze tento krok označit jinak, než jako kreténský.
    Za mě APPLE mohl nechat také konektor USB A a USB C jako novinku. Ale co by bylo, kdyby bylo.
    Mám 6 let starý MacBook Pro a jediné co mi chybí je USB-C konektor, klidně 2 místo mnou nikdy nepoužitých Thunderbolt portů a dále nepochopím, proč APPLE neimplementoval funkci Face ID? Když se to osvědčilo u iPhonů, neměli váhat a už tam mohl dva roky být. Touch Bar nedovedu posoudit, ale nechybí mi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button