Novinky

Takhle brzy to nikdo nečekal. Na internet unikl termín, kdy Apple uvede na trhu Vision Pro

Headset Vision Pro lze bezesporu považovat za klíčový produkt, který bude zcela jistě určovat trajektorii Applu pro řadu následujících let. Nejspíš nebudu daleko od pravdy, když také dodám, že Vision Pro bude dost možná fungovat jako benchmark také pro další technologické firmy. Tedy alespoň za předpokladu, že Applu se podaří vyvolat stejně gigantické tsunami jako v případě prvního iPhonu. 

V tuto chvíli ale nemá cenu předbíhat, jelikož Vision Pro stále patří do kategorie produktů, které si běžný smrtelník nemůže (zatím) pořídit. Když nám Apple v polovině loňského roku ukázal, jak si představuje svůj vstup do AR/VR světa, většinu odborné veřejnosti si získal působivými ukázkami toho, jak bude jeho headset univerzální. Menší vystřízlivění však přišlo ve chvíli, kdy zveřejnil sebevědomou cenu a uvedení na trh začátkem roku 2024. To v marketingové řeči technologických firem většinou znamená, že se tak může stát někdy mezi 1. lednem a posledním dnem v březnu.

Vision Pro dorazí už na konci ledna

Nedávno se však internetem začala šířit informace, že Apple hodlá uvést Vision Pro v posledním lednovém týdnu. Nutno dodat, že zpráva má kořeny na čínském zpravodajském serveru, jehož věrohodnost nelze jakkoli ověřit. Tento zdroj však tvrdí, že získal exkluzivní informace, které naznačují termín, kdy Vision Pro zamíří na pulty prodejen Apple Store. Stát se tak má údajně v pátek 26. ledna.

Vision Pro a ukázka visionOS rozhraní
foto: Apple

Pokud se podíváme do minulosti, Apple si již několikrát vybral pátek jako den pro zahájení prodeje řady jeho produktů. Věrohodnost této zprávy zvyšuje také analytik Ming-Chi Kuo, jehož predikce jsou historicky vcelku přesné. Kuo totiž nedávno prohlásil, že očekává uvedení Vision Pro buď koncem ledna či nejpozději začátkem února, což fakticky odpovídá nejnovější zprávě z Číny. Naopak Mark Gurman z agentury Bloomberg se nechal slyšet, že Vision Pro zamíří do prodeje až během února. 

Tak či onak začíná být zřejmé, že příchod Vision Pro se nebezpečně blíží. Přestože se uvedené zdroje nedokážou přesně shodnout, rámcově se točí kolem období na přelomu ledna a února. A to by mohlo znamenat, že od oficiálního uvedení nás dělí pouze nižší jednotky týdnů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button