Novinky

Také Apple chystá iPhone s třemi objektivy fotoaparátu. Letošní premiéru nejspíš nestihne

Nejméně jeden z budoucích iPhonů představených v příštím roce má nabídnou tři objektivy. S touto zprávou jako první přišel taiwanský web Economic Daily News s odvoláním na anonymní zdroj. V posledních letech se začíná ukazovat, že jsou to právě fotoaparáty, do nichž výrobci vkládají největší úsilí. Od chvíle, kdy otázka designu přestala hrát hlavní roli a rozlišení displejů už nikoho nezajímá, zraky uživatelů se upírají ke schopnostem zachycení životních okamžiků prostřednictvím smartphonu.

Specifikace a vlastnosti mobilních fotoaparátů jsou natolik kvalitní, že levné kompakty v současnosti téměř nikdo nekupuje. V podstatě se není ani čemu divit, když stejnou službu jako levný fotoaparát zastane mobilní telefon. Význam fotoaparátů velmi rychle pochopili všichni přední výrobci, kteří se neustále předbíhají v tom, kdo nabídne lepší světelnost či pokročilejší technologii snímače. Před dvěma lety do hry vstoupily také duální objektivy, které smartphonům odemkly vrátka k optickému přiblížení a možnosti hrátek s hloubkou ostrosti.

Nastolí Apple opět nová pravidla hry?

V tuto chvíli se největší úspěch připisuje společnosti Huawei, která před pár dny představila svůj vlajkový model Huawei P20 Pro s třípozičním kamerovým systémem. Na vlastní kůži jsme se přesvědčili, že obzvlášť za zhoršených světelných podmínek podává nadprůměrné výsledky.

Experiment: vyměnil jsem iPhone X za Samsung Galaxy S9+

Podle zdroje má Apple v příštím roce přistoupit na stejnou strategii a představit iPhone s třemi objektivy hlavního fotoaparátu. Pokud se Applu podaří udržet laťku jakosti, lze očekávat dramatický nárůst v kvalitě snímků. Kromě vícenásobného zoomu jistě dojde také na nové funkce a vylepšení portrétového režimu. Na závěr je vhodné dodat, že jde o nepodloženou spekulaci, která se nemusí přetavit v realitu. Proto doporučujeme všechny informace brát s dostatečnou rezervou. Alespoň do té doby, než dojde k jejich potvrzení z více důvěryhodných zdrojů.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button