Novinky

Tady najdete každý počítač od Applu. Dubajský programátor má jednu z nejlepších sbírek na světě

Dubajské zákazníky zbožňují především výrobci luxusních aut. V této křižovatce světového obchodu bychom však našli výstřední boháče všech druhů. Dnes se povíme o jednom, který své jmění investuje do počítačů Apple. Jmenuje se Jimmy Grewal a může se pochlubit jednou z nejpůsobivějších sbírek výrobků Applu vůbec.

Počítače s nakousnutým jablkem ve znaku zaplnily celou jednu místnost v jeho domě. Na světě bychom nenašli mnoho sbírek, které obsahují úplně všechny počítače, jež Apple kdy prodával. Tato má k tomu velmi blízko. Grewal má k výpočetní technice více než vřelý vztah. Vyrostl sice Emirátech, později se ale přestěhoval do Spojených států, kde začal pracovat jako softwarový inženýr, a to poněkud překvapivě u Microsoftu. Zde byl však v úzkém kontaktu se specialisty z Applu. Zde se také nejspíše zrodila jeho láska ke kalifornské značce.

Tesla Cybertruck brzy dostane vážného konkurenta. Hummer hodlá vstát z popela jako elektrický pickup

Při kompletaci impozantní sbírky byla pro Grewala výhodou poloha Dubaje. Skrze ebay a Facebook Marketplace totiž mohl poměrně jednoduše nakupovat raritní kousky z Evropy, Ameriky i Austrálie. Sbírat začal už na univerzitě. Poté, jakožto správný fanoušek Applu koupil jeho akcie. Jejich slušný růst mu tak zajistil financování pro pořizování dalších a dalších počítačů. Dnes má Jimmy Grewal 75 počítačů, známý propadák jménem Newton, ale třeba také Apple tiskárny. Jeho sbírka ovšem končí modelovým rokem 2001. Z novějších produktů má pouze jeden iPod, první iPad a první iPhone.

Zdroj
CultOfMac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close