Novinky

Švýcaři evakuovali Apple Store kvůli vznícené baterii iPhonu 

Nevšední chvíle zažili zákazníci Apple Storu ve švýcarském Curychu. Z jednoho z vystavených iPhonů se totiž začalo kouřit. Na vině byla přehřátá baterie. Není ovšem jasné, který konkrétní model nehoda postihla. Z dostupných informací je zřejmé jen to, že na místě byly přítomny všechny záchranné složky, tedy policie, hasiči i záchranná služba.

Záchranáři údajně ošetřili celkem 7 lidí. Jeden prodavač utrpěl lehké popáleniny po tom, co se kouřící iPhone snažil vytáhnout z ochranného obalu a dalších 6 lidí se mělo nadýchat nebezpečného kouře. Poškozenou baterii nyní zkoumají forenzní specialisté, aby tak určili příčinu vzniku vzplanutí. Samotný Apple se k situaci zatím nijak nevyjádřil.

Apple snižuje ceny nových baterií. Promyšlený marketingový tah nebo černé svědomí?

Ač není přesně známo, o který iPhone šlo, je možné, že se jednalo o kus, který v Apple Storu procházel výměnou baterie. V současné době zaznamenávají kontaktní místa Applu zvýšený zájem o výměnu akumulátorů. To souvisí s nedávným skandálem Applu, kdy vyšlo najevo, že svá zařízení záměrně zpomaluje. V reakci na tato nařčení slevil výměnu baterií ve všech starších zařízeních.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button