Novinky

Stvořen pro Mac. BenQ uvedlo profesionální monitor PD3225U se špičkovou výbavou

Ať už jde o majitele MacBooku Air či MacBooku Pro, dříve či později se téměř každý začne poohlížet po externím monitoru. Displeje MacBooků patří jednoznačně mezi ty lepší, nicméně pokud Mac využíváte k práci, tak mi dáte za pravdu, že na větší úhlopříčce je to přeci jen pohodlnější. Když ovšem chcete důstojně vybavený monitor s přesným podáním barev, 4K rozlišením a dalšími profi funkcemi, tak nemáte příliš na výběr. Společnost BenQ se však rozhodla segment s profesionálními monitory rozšířit o nový model PD3225U, který je navíc na míru šitý počítačům s macOS.

BenQ PD3225U je vybaven IPS Black panelem přinášejícím kontrastní poměr 2000:1, funkcí Color Match fungující se zařízeními Mac prostřednictvím režimu M-book a funkcí iKeyboard Control. Technologie IPS Black má zvládnou zobrazit o 35% temnější černou než běžný IPS monitor, jelikož minimalizuje únik podsvícení a vylepšuje Liquid Crystal pole pro živější barvy. 

Monitor také nabízí funkci Color Match pro Mac zařízení s režimem M-book, 98% barevný prostor Display P3, certifikaci Calman Verified, Pantone Validation a Pantone SkinTone Validation. Pro autentické barvy a konzistentní jas na celé ploše využívá monitor technologii BenQ Uniformity. Software BenQ Display ColorTalk pak přizpůsobuje barvy monitoru s MacBookem Pro bez nutnosti kalibrace externí kalibrační sondou.

„Monitor PD3225U byl navržen pro náročné uživatele Mac zařízení a nabízí bezkonkurenční barevný výkon díky technologiím a funkcím jako jsou IPS Black, režim M-Book, BenQ AQ Color a bohatou konektivitu,“ říká William WL Wang, manažer LCD divize BenQ Europe, a dodává: „Jsme nadšeni, že můžeme tento monitor zařadit do naší rozsáhlé rodiny monitorů pro tvůrce.“

Benq vyvinulo pro monitor také vlastní aplikaci Display Pilot 2, která uživatelům poskytuje nové přizpůsobitelné a intuitivní rozhraní pro správu funkcí displeje, jako jsou Print Assist, Auto Pivot, PIP/PBD, ICCSync, jas a další. Dále je k dispozici funkce iKeyboard Control pro snadné nastavení jasu a hlasitosti reproduktorů na klávesnici MacBooku nebo vestavěný KVM Switch pro ovládání dvou systémů jednou sadou klávesnice a myši nebo externí ovladač Hotkey Puck G2 s možností namapování nejpoužívanějších funkcí.

Konektivita je zde zastoupena rozhraním Thunderbolt 3, dvěma HDMI, Display Portem a nechybí ani USB Hub. Monitor si lze přizpůsobit v rámci výškové stavitelnosti, naklopením či otočením dle svých potřeb. 

BenQ PD3225U je dostupný na tuzemském trhu za doporučenou maloobchodní cenu 31 490 Kč, respektive 1 259 Eur na Slovensku.

Zdroj
TZ

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button