Novinky

Studie univerzity ve Stanfordu dokázala, že Apple Watch umějí detekovat nepravidelný srdeční rytmus

Na konci roku 2017 společnost Apple společně se stanfordskou univerzitou oznámila zahájení rozsáhlé zdravotní studie. Do pokusu se zapojilo téměř půl milionů lidí napříč všemi padesáti americkými státy. V průběhu následujících osmi měsíců poté všichni účastníci povinně nosili chytré hodiny Apple Watch, které neustále monitorovaly zdravotní stav účastníků výzkumu. 

Nyní firma Apple i prestižní stanfordská univerzita vydaly tiskovou zprávu o výsledcích studie. Z ní vyplývá, že z celkem 419 093 zapojených dobrovolníků hodinky u dvou tisíc osob zjistily nepravidelnosti v srdečním rytmu. Jedná se tak o půl procenta ze všech zúčastněných. Tyto osoby lékaři dále vyšetřovali a zjistili, že 84 procent z těch, kteří upozornění na nepravidelný srdeční rytmus dostali, může skutečně čelit zdravotním problémům. 

Apple zveřejnil novou reklamu, v níž trefně vysvětluje nejsilnější zbraň iPhonu

Studie tedy ukázala, že hodiny Apple Watch prostřednictvím svého měřiče srdečního tepu opravdu dokáži rozeznat zdravotní rizika. Výzkum byl navíc prováděn s hodinkami třetí generace, které na rozdíl od Apple Watch Series 4 ještě nedisponovaly zabudovaným EKG. Potenciál při odhalování nepravidelného srdečního rytmu je tak v případě nejnovějších jablečných hodinek ještě vyšší. 

Zdroj
Engadget
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close