Novinky

Studenti nejraději používají Mac, ukázal průzkum. Jaké k tomu mají důvody?

Průzkum společnosti Jamf, která se dnes zabývá vývojem softwaru pro správu Apple produktů, nám poskytla zajímavé statistky. Konkrétně se rozhodla zjistit, kolik procent studentů preferuje Mac oproti ostatním počítačům. Organizace přišla také s daty, ukazující na to, proč studenti chtějí právě jablečná zařízení. Celý průzkum ovlivnilo 2 224 odpovědí současných vysokoškoláků napříč pěti státy.

Celých 71 % uvádí, že by raději preferovalo Mac nad jiným zařízením – z toho ale 31 % přiznává, že díky finanční stránce pro ně jeho použití není v tuto chvíli možné. Triviální matematika tak říká, že 40 % tázaných vlastní Mac, zbylých 29 % pak pracuje s jiným počítačem.

Více než polovina dotazovaných také uvedla, že je pro ně důležité, aby jejich možná budoucí zaměstnavatelé dávali na výběr mezi konkurenčními platformami. Přibližně 67 % by pak raději setrvalo tam, kde by mělo tuto možnost garantovanou.

Studenti uvedli několik důvodů, proč zrovna Apple, a ne počítač jiného výrobce – 59 % vybralo jako stěžejní vlastnost snadné použití, 57 % oceňuje životnost produktu a 49 % vítá synchronizaci napříč jablečnými produkty. Většina, konkrétně 64 %, pak oceňuje i logo nakousnutého jablka, přičemž 60 % hledí na design samotného Macu.

Výsledky jasně ukazují na popularitu Macu mezi studenty. Z průzkumu také vychází, že velkou roli hraje u těchto uživatelů finanční stránka věci, jde-li o pořizování nového zařízení.

Zdroj
macrumors
Štítky

Dominik Lipavský

Rád píšu a čtu. O Applu, mobilech, technologiích. Prostě o všem kolem. Kromě jablíček mám nejradši čas se svojí polovičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close