Tipy a triky

Jak do Stories na Instagramu přidat písničku jako hudební podkres

Instagram v poslední době nabírá stále více uživatelů a již nyní patří mezi nejoblíbenější sociální sítě. Svou zásluhu na tom má i neustálý vývoj, který reflektuje s aktuálními trendy. Jedním z nich je funkce Příběhy (Stories), která staví na myšlence, s níž poprvé přišli tvůrci Snapchatu. Diskuze nad tím, do jaké míry je etické kopírovat konkurenci, tentokrát necháme stranou. Podstatou dnešního článku je návod, jak do Instagram Stories přidat písničku či jakýkoli jiný hudební podkres.

Jak přidat muziku do Instagram Stories

 1. Prvním úkolem bude otevřít libovolný hudební přehrávač (např. Apple Music či Spotify) a vybrat konkrétní skladbu.
 2. Na časové ose se přesuňte na místo, odkud chcete skladbu přehrát a stiskněte pauzu.
 3. Otevřete aplikaci Instagram a klepněte na ikonu fotoaparátu v horním levém rohu, čímž se dostanete do prostředí na vytváření Stories.stories
 4. Spusťte gestem Ovládací centrum – tažení prstu od spodního okraje displeje nahoru. Poté přejděte na kartu (tažením doleva) hudebního přehrávače a klikněte na tlačítko Přehrát.
 5. Rychle zavřete Ovládací centrum a začněte nahrávat Příběh.
 6. Jakmile budete mít natočeno, stačí kliknout na tlačítko “+“.

stories1

A to je celé! S ohledem na časovou prodlevu mezi tím, kdy spustíte přehrávání a začnete natáčet, doporučujeme čas skladby nastavit o 3 vteřiny před místo, odkud chcete, aby skladba hrála. Ať už používáte Snapchat, Instagram či Messenger, s funkcí Stories (Příběhy) si lze užít poměrně dost zábavy, kterou můžete dál předat svým přátelům na sociálních sítích.

Instagram_stories

Do komentářů nám můžete napsat, zda vás funkce Příběhů oslovila, jak často ji používáte, případně zda byste byli radši, kdyby vůbec neexistovala.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

4 Komentáře

 1. Na iOS 11 Public beta 9 to už nefunguje… asi to souvisí s funkcí, kdy může do sluchátek hrát jiná hudba než z reproduktoru.

 2. a můžu se zeptat, když bych chtěla nahrávat na ulici v cizí zemi, kde nemám internet v mobilu, půjde to také? Nebo na to je jiný trick? Díky

  1. Zdravím,
   pokud budete mít hudbu uloženou v paměti iPhonu, fungovat to bude. Při nedostupných datech se Stories na Instagramu dočasně uloží a publikují v momentě, kdy budete mít připojení k internetu – typicky na hotelu či v restauraci. 🙂

 3. Nejde mi přidat hudbu do stories, když ji tam někdo jiný přidá nepustí se mi a je tam napsáno ig music isnt avilable in your region… co mám dělat ? podle google store mám nejnovější verzi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button