AktualityMacNovinkyOkénko do minulostiZ historie Apple

Steve Wozniak bude mít vlastní voskovou sochu u Madame Tussauds

Spoluzakladatel Apple Steve Wozniak se údajně dočká zvěčnění ve světoznámém muzeu voskových figurín. Vybíralo se z více kandidátů, horkým adeptem byl například i Elon Musk (CEO a zakladatel Tesla Motors). Nakonec byl však vybrán právě Woz. Zařadí se tedy mezi další ikony počítačového průmyslu jako jsou Bill Gates, Steve Jobs nebo Mark Zuckenberg, kteří už se své voskové sochy dočkali. Socha by měla být vystavena od tohoto podzimu v San Francisku.

Dílo tedy bude vznikat zhruba 3 měsíce. Opravdový Steve Wozniak bude muset absolvovat 3 hodinovou schůzku, na které sochaři udělají asi 250 měření na jeho těle. Podle těch pak bude socha vznikat.

5231164898_5f0ec774e1_b

„Jsem neuvěřitelně nadšený, že budu součástí rodiny Madam Tussauds. Pamatuji si návštěvu Londýnského muzea ještě jako dítě, kde jsem spatřil sochu Marka Knopflera.” řekl Steve v oficiálním prohlášení muzea. Dodal také, že se těší, až bude jako za starých časů stát vedle Steva Jobse. Kvůli kterému před lety firmu Apple opustil a začal se věnovat vlastní kariéře.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button