Novinky

Steve Jobs

Dnes jsou tomu přesně 3 roky od úmrtí spoluzakladatele společnosti Apple Steva Jobse. Bylo o něm napsáno již mnoho. V několika případech byl zmíněn v obsahu Českého Macu nebo v obsahu obdobných českých či zahraničních projektů. Napadlo mne tedy pojmout příspěvek o jednom z největších vizionářů své doby, který změnil několik odvětví moderního průmyslu, naše vnímání a pohled na svět, formou jakéhosi rozcestníku. Sestavil jsem jej z mne známého obsahu čítající filmové, knižní či internetová díla zabývající se Jobsem. Některá jej berou vážně a snaží se o přesný výklad jiné zase užívají humoru a nadsázky. Výčet jistě není kompletní, zabývám se obsahem, který jsem konzumoval v rámci studie Jobsova života. Strávil jsem nad ním mnoho času, jeho cesta je v mnoha ohledech inspirativní a pomohla změnit můj pohled na vnímání života, podnikání a konečného produktu. Pravdou je, že jsem musel nejprve nasměrovat ten správný úhel pohledu, abych mohl správně pochopit.

steve-jobs-01

Knižní díla

Steve Jobs by Walter Isaacson

dostupné v iBook Store v AJ

steve-jobs-brennanovaSteve Jobs - Můj život, má láska, mé prokletí od Chrisann Brennanové

zakoupit na albatrosmedia.cz

 

cesta-steva-jobseCesta Steva Jobse - Jay Elliot

porovnejte cenu knihy na heureka.cz

 

Do nitra společnosti Apple - Adam Lashinsky

porovnejte cenu knihy na heureka.cz

 

Filmová díla

Internetová díla

Český Mac

Wikipedia

Zahraniční weby

 

YouTube

Vytvořil jsem seznam videí zachycující Steva Jobsa v nejklíčovějších okamicích jeho působení v Apple.
 

 

Až už byl Jobs takový nebo makový zanechal na tomto světě otisk, který se vryl do života mnohých na této planetě. Nesoudím obecně nikoho, stejně tak nebudu soudit Jobse. Byl tu a je na každém z nás jakým úhlem pohledu se na něj podíváme. Každopádně jeho příběh stojí za konzumaci a inspiraci...

 

steve-jobs-02

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli tímto článkem aktivita na tomto webu skončila a nebo budete ještě pokračovat ve vašich super článcích. Protože jestli by se jednalo o konec, tak by mi to mrzelo jelikož je toto jeden z mála českých webů zabývajících se Applem, co píše rozumné články, které se pěkně čtou a hlavně mají nějakou hodnotu a ne jen rádoby články s extra novinkami, které nemají žádnou hodnotu a je to jen špatný bulvár.

    1. Michale dobrý den,
      děkuji za Vaši přízeň, situace je mizerná z pohledu času, kterého se mi pro projekt nedostává. Nyní se poohlížím po rozšíření redakce a zajištění tak přísunu alespoň drobného obsahu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button