Novinky

Steve Jobs se stále drží mezi neobdivovanějšími podnikateli současnosti

Odkaz Steva Jobse žije dál. Alespoň to tedy vyplývá z aktuální ankety, která byla provedena mezi sedmi sty nejmocnějšími manažery světa. Ti totiž jako jednu z nejobdivovanějších osobností mezi slavnými zakladateli zvolili zesnulého zakladatele Applu Steva Jobse. Legendární šéf Applu proslulý svým tmavým rolákem se mezi současnými vládci podnikatelského světa umístil na čtvrtém místě. Jobse dokázali předběhnout jen vizionářský zakladatel Tesly Elon Musk, šéf Amazonu Jeff Bezos a Mark Zuckerberg z Facebooku.

Tesla CEO Elon Musk

Anketu jasně vyhrál Elon Musk, zakladatele mimo jiné automobilky Tesla či služby PayPal, který se netají svými ambicemi kolonizovat vesmír, jako nejobdivovanějšího zakladatele zvolilo hned 23 procent dotázaných kolegů. Na druhém místě se poté umístil Jeff Bezos jenž ze svého knihkupectví dokázal během několika let vytvořit celosvětový gigant, který už dávno překročil hranice maloobchodního prodeje. S poměrně velkým odskokem se umístil zakladatel největší sociální sítě světa Mark Zuckerberg následovaný právě Jobsem.

Steve Jobs macbook air

S Jobsem si veřejnost spojuje zejména zmrtvýchvstání Applu a jeho následnou cestu až na absolutní vrchol, která pokračovala ještě několik let po jeho smrti. V současné době se však při pohledu na upadající prodeje některých jablečných výrobků a stále kontroverznější novinky může zdát, že Apple začíná bez svého guru tápat.

Zdroj 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button