AktualityNovinky

Stařík u soudu porazil Apple a vysoudil odškodné za smazané fotografie z líbánek

Včera jsme vás informovali o nezvyklé žalobě podané anglickým seniorem na Apple za ztrátu soukromých fotografií z iPhonu (celá zpráva zde). 68-letý Deric White se vydal do londýnské prodejny Apple Store na Regent Street, kde hodlal reklamovat svůj iPhone 5 s blíže nespecifikovanou poruchou. Zde následovalo formální oslovení pracovníkem, který se snažil staršímu muži pomoci s jeho problémem. Jako jediné řešení se ukázalo uvedení smartphonu do továrního nastavení, což způsobilo ztrátu veškerých uživatelských dat.

deric-white-e1448964173893

Citově zbídačený stařík se nedal a po Applu požadoval soudní vyrovnání s finanční náhradou, která mu byla krajským soudem v Londýně uznána. Soudce v průběhu stání zdůraznil nedbalost zaměstnanců prodejny Apple Store, kteří zjevně nevěnovali dostatečnou pozornost při opravě smartphonu. Ačkoliv Deric White nevysoudil původně dožadovanou částku, od Applu mu na účet přistane 1200 GBP (přibližně 47 000 CZK).

Podobné příběhy slouží jako připomínka toho, že zálohování uživatelských dat není radno podceňovat. Pokud vlastníte jakýkoliv produkt od Applu, není nic jednoduššího, než v nastavení zapnout synchronizaci na iCloud a rázem budete mít o jednu starost méně.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button