Tapety

Stáhněte si ikonické tapety z Mac OS X Leopard v 6K rozlišení

Originální tapety vždy patřily mezi signifikantní prvky všech uvedených Maců. Když se řekne počítač od Applu, valná většina uživatelů si okamžitě vybaví ikonické pozadí s tématikou polární záře či vesmírných galaxií, které zdobily Macy, respektive operační systém Mac OS X. A právě na tyto dnes již ikonické tapety se zaměřil vývojář Rafael Conde, který několik z nich předělal do vysokého 6K rozlišení a nadělil jim podporu barevného gamutu P3.

Foto: Rafael Conde

Autor dává výsledek své práce prostřednictvím hezky zpracovaného webu OSX.photo, odkud si je můžete pohodlně stáhnout ve verzích pro iPhone, iPad a Mac v již zmíněném 6K rozlišení. Při procházení webu dokonce uslyšíte melodii z písně “Exodus Honey“, kterou Apple použil při uvádění počítačů s operačním systémem Mac OS X Leopard a Mac OS X Snow Leopard.

Rafael na webu také zmiňuje, jak postupoval při remasteru tapet. V prvé řadě byl nutný upscale rozlišení na 6K, k čemuž použil technologii strojového učení a následně na obrázky aplikoval barevný prostor P3. Strojové učení dále pomohlo při odstraňování šumu, nicméně finální retuš už musela proběhnout ručně.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button