Novinky

Srovnání multifunkčních pouzder pro iPhone

Uživatelé iPhonů patří mezi obrovskou komunitu, která má sice společnou zálibu v technologiích od Applu, ale často si stěžuje na autenticitu a možnost přizpůsobení telefonu pro další účely. Možnost přizpůsobení telefonu lze vytvořit prostřednictvím multifunkčních pouzder a krytů.

Mnoho lidí nemá o existenci tohoto typu pouzder žádné ponětí, jedná se ovšem o způsob, jak lze rozšířit funkce iPhonu o důležité vlastnosti, které mu chybí. Na trhu již figuruje velké množství výrobců tohoto typu zboží a díky tomu mohou fanoušci Applu rozšiřovat funkce telefonu podle své potřeby. Účelem běžného pouzdra na iPhone je jen jeho ochrana před pády, poškrábáním a případně dalšími vlivy. Z multifunkčních pouzder jsme udělali výběr těch nejlepších kousků, které si představíme.

ReadyCase
Multifunkční pouzdro, které z telefonu vytvoří zálesáckou pomůcku. Pevný plastový kryt zde slouží jako ochrana před pády a přímo ve svém těle obsahuje flash disk, univerzální nůž a nástavec na přídavnou optiku. Kryt slouží zároveň i jako stojan, flash disk se zde může zasunout přímo do těla krytu tak, aby mu vytvořil podstavec pro podepření ve vertikální i horizontální poloze.
Nůž v krytu byl navržen tak, aby s ním mohl uživatel řezat, používat ho jako šroubovák, ale i jako otvírák. Přítomnost nástavce na přídavnou optiku zahrnuje: Rybí oko (fish-eye), širokoúhlý objektiv a makroobjektiv.
ReadyCase je k dispozici pro iPhone 4, 4s, 5, 5s a 6. Jeho cena je, v přepočtu, cca 1000 korun, a originalita ho řadí na první místo našeho žebříčku. Oficiální web prodejce je ready-case.com

1 ReadyCase a 1 ReadyCase b

 

Atlas Waterproof Case
Pouzdro, které je určené pro uživatele, kteří se často nacházejí v blízkosti vody a potřebují i za přítomnosti tohoto živlu ovládat svůj iPhone. Jedná se o voděodolné pouzdro navržené tak, aby přes něj bylo možné telefon ovládat. Ve vodě ho lze používat i celou hodinu. Kromě vody je dokonale odolné vůči poškrábání, prachu i otřesům.
Jeho prodejcem je atlas.incipio.com, který ho nabízí za cca 2000 korun. Pouzdro je určeno pouze pro model iPhone 5, jinak je standardně děláno pro Samsung Galaxy S4.

2 Atlas a 2 Atlas b

IN1 Case
Multifunkční pouzdro určené pro technicky založené typy lidí, kteří se při své práci neobejdou bez šroubováku, ani bez propisky. Pouzdro v sobě obsahuje hned celou řadu nástrojů, které zahrnují: Nůž, 2 šroubováky, nůžky, černou a červenou propisku, pinzetu, párátko a stojan.
Velmi impozantně vypadá kryt v průhledné verzi, ale k dispozici je i v černé barvě i dalších provedeních. K dipozici je uživatelům s iPhony 5, 5S, 6 a 6 plus. Stejně tak jako náš favorit, tak i tento model stojí cca 1000 korun, čímž se stává snadno dostupným. Jeho prodejcem je in1case.com.

3 IN b 3 IN1 a

PhoneSuit Elite Battery Case
Unikátní rozšíření baterie iPhonu prostřednictvím krytu, který ji dokáže nabíjet. Tento kryt je navržen pro uživatele, kteří se často nacházejí dlouhou dobu na místech bez možnosti nabít svůj telefon. S tímto pouzdrem lze plně nabít baterii iPhonu za pouhé 2 hodiny. Pouzdro je silné jen 17 mm a k nabití slouží jediné tlačítko. Tento kryt je navržen pro modely iPhone 4 a 4S. Kryt stojí necelé 2000 korun a jeho výrobcem je phonesuit.com, který nabízí dobíjecí příslušenství i pro ostatní iPhony, jen v jiném provedení.

4 PhoneSuit a 4 PhoneSuit b

iFoolish a iFoolish 2
Multifunkční pouzdro zaměřené na zejména na uživatele, kteří si potřebují rychle dělat poznámky, nebo kteří si rádi kreslí. Toto pouzdro disponuje ze zadní části plochou, na kterou lze libovolně kreslit prostřednictvím drobné magnetické tužky. Jedná se o velmi originální pouzdro, které má i příjemnou cenovku, za necelých 400 korun je dostupné pro všechny. Konkrétně model iFoolish je pro iPhone 4 a 4S, zatímco iFoolish 2 je pro iPhone 5.

5 iFoolish a 5 iFoolish b

Jaká pouzdra vybírat?
Výše uvedené modely jsou dostupné od většího množství výrobců v různých provedeních. Absence známé značky může znamenat nižší cenu, ale ne vždy stejnou kvalitu. Kromě výše zmíněných typů si již jen obrazech ukážeme další zajímavé typy pouzder. Multifunkční pouzdra jsou pro iPhony často využívaným rozšířením hardwaru a pokud vám něco na vašem telefonu schází, možná si to můžete vynahradit novým pouzdrem.

6 8 7 9 10 12 11 nahled_srovnani

Doporučené články

Back to top button