Novinky

Spotify vydalo první verzi aplikace pro Apple Watch. Prozatím toho moc neumí

Tvůrci hudební služby Spotify vypustili novou verzi mobilní aplikace pro iOS. Na tom by nebylo až tak nic zásadního, kdyby nezahrnovala podporu pro Apple Watch. V popisku se hovoří o první verzi aplikace pro watchOS. Tato informace naznačuje, že brzy se objeví další funkce, které postupně rozšíří možnosti ovládání Spotify skrze chytré hodinky od Applu.

Abyste dostali Spotify do svých Apple Watch, stačí stáhnout poslední update 8.4.79 a vyčkat, než se aplikace objeví v nabídce. Pokud se tak nestane, otevřete aplikaci Watch na iOS a přidání Spotify do hodinek proveďte ručně.

Spotify na Apple Watch má v současné době velmi limitované možnosti. V podstatě umí pouze zahájit přehrávání hudby z naposledy přehraných playlistů. O něco lépe na tom je druhá karta s prehrávačem. V levém horním rohu se zobrazuje časový odpočet do konce skladby. Pak tu jsou nezbytná tlačítka samotného přehrávače a srdíčko pro „lajkování“ songů. Zmínit si ovšem zaslouží ovladač hlasitosti využívající Taptic Engine. Samotná regulace je totiž doprovázena haptickou odezvou. Jde sice o drobnost, která však v praxi příjemně potěší

Přestože Spotify na Apple Watch nenabízí příliš širokou paletu funkcí, v budoucnu se to jistě změní. V další aktualizaci se očekává například přidání možnosti offline přehrávání a listování v playlistech.

Udělalo vám oznámení Spotify pro watchOS radost, nebo jste věrnými předplatiteli Apple Music?

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button