AktualityNovinky

Spotify se chystá výrazně omezit neplacené streamování hudby

Na veřejnost se dostala informace podle které má Spofity v plánu silně omezit bezplatný poslech muziky. Streamovat hudbu by poté šlo stejně jako u Apple Music nebo Google Music pouze na základě předplatitelství. Uživatelé, kteří se rozhodnout si členství neplatit by pak měli mít pouze velmi omezené možnosti přehrávání. Nově by tak bylo možné si přehrát pouze jednu či dvě písničky z každého alba, popřípadě by Spotify nastavil maximální počet přehrání za den. Spotify ve free verzi je přitom v mnohém omezen už nyní. Po třech až čtyřech poslechnutých skladbách se automaticky přehraje několik reklam. Na mobilních zařízeních potom není možno si vybírat jednotlivé skladby, přehrávat můžete pouze v takzvaném shuffle módu.

Spotify-new-iPhone-940x626

Dnešní bilance Spotify zní přitom poměrně pozitivně. Největší streamovací službu si každý měsíc předplácí asi 20 milionů lidí, 60 milionů dalších poslouchá v neplacené verzi. Pokud však tato čísla vezmeme z pohledu umělců a vydavatelů, už tak dobře nezní. Pharrel Williams nedávno prozradil, že za 43 milionů přehrání svého hitu Happy inkasoval za 3 měsíce pouze 2 700 dolarů. Proto se zdá, že tlaky na zpoplatnění podobných služeb přicházejí právě ze strany tvůrců hudby. Švédský Spotify toto volání zřejmě vyslyšel a ve snaze vyplácet umělcům větší honoráře se pokouší udělat free verzi své služby co nejméně atraktivní.

apple-music-vs-spotify-2

Spotify navíc může využít svého dominantního postavení na trhu. Pokud bude předplatitelství levnější nebo stejně drahé jako v případě Apple Music, lidé nejspíše zůstanou věrni Spotify, který je přinutí si za poslech hudby platit. Podle mnohých recenzí i názorů řadových uživatelů má totiž Spotify nad Apple Music navrch.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button