Mac

Vyšperkujte si počítač některým z těchto úžasných spořičů obrazovky pro macOS

Spořič obrazovky je funkce, která sice v praxi nic nešetří, ale za to dokáže být velmi užitečným pomocníkem. Kromě toho může plnit také designovou funkci, když zrovna na počítači nic neděláte. V operačním systému macOS máte na výběr z několika předinstalovaných spořičů, které v jádru nejsou špatné, ale na druhou stranu nejde o nic, nad čím by člověk vlhnul blahem. Na internetu lze přitom narazit na záplavu dalších spořičů, s nimiž si můžete váš Mac vyšperkovat přesně podle vašich představ.

Pokud se zrovna nechcete pracně přehrabovat po všech zákoutích internetu hledáním toho pravého, možná vám přijde vhod výběr bezplatných spořičů obrazovky, na který v diskuzi na redditu upozornil uživatel vystupující pod přezdívkou NoahRhino.

Výběr je to vskutku pestrý a bez větší námahy si vybere opravdu každý. Kromě několika stylů hodin zde najdete i několik perliček, mezi nimiž nechybí takové ikony, jako je „modrá smrt“, kterou zná snad každý uživatel Windows. Vtipně působí také spořič PongSaver s tématem legendární hry Pong.

Výběr zahrnuje také spořič iOS Lockscreen, který imituje zamykací obrazovku z operačního systému iOS – mimochodem, tohle je můj favorit. Vypíchnout si zaslouží také Aerial, který na obrazovku vašeho Macu dostane nádherné záběry z výšky pořízené z různých koutů planety. V podstatě jde o totožnou sérii spořičů, jaké jsou součástí tvOS. Kompletní seznam spořičů pro macOS naleznete na tomto odkazu.

Používáte na Macu spořič obrazovky, případně máte vlastní tip, o který se chcete podělit? Dejte nám vědět v diskuzi.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close