Novinky

Sony představilo osobní klimatizaci, kterou si schováte pod tričko

Jestli něco člověka dokáže opravdu vyvést z míry, tak je to jednoznačně teplotní diskomfort. Vzít si na sebe v letních pařácích košili, dlouhé kalhoty a vyrazit po jednáních, je často stejně příjemné, asi jako návštěva zubaře. V horku se navíc rychleji unavíme, klesáme na náladě a o nadměrném pocení, radši ani nemluvit.

Tomu by ovšem mohl být již velice brzy konec. Alespoň za předpokladu, že si pořídíte nedávno představenou novinku od společnosti Sony. Ta totiž vyrukovala s osobní klimatizací nazvanou Reon Pocket. Tuhle věcičku lze popsat jako malý modul, který se vkládá do kapsy na zadní straně speciálního trička.

Princip fungování staví na termoelektrickém chlazení, které využívá k ochlazení rozdíly teplot. Termoregulace navíc funguje oběma směry, respektive zatímco v létě vás dokáže ochladit, v zimě může člověka naopak zahřát.

V létě chladí, v zimě hřeje

Velmi zajímavým údajem je schopnost ochlazení až o 13°C či zvýšení teploty až o 8°C v zimních měsících. Samozřejmě jde o oficiální informace a v závislosti na reálných podmínkách může být praxe o něco odlišná.

Budoucí uživatelé se zároveň nemusí bát, že by nošením Reon Pocket vypadaly jako Quasimodo s hrbem na zádech. Samotná jednotka je pouze o něco tlustší než kreditní karta váží pouhých 85 gramů. Snadno se tak s dodávaným tričkem schová například pod košili. Integrovaný akumulátor se dobíjí prostřednictvím USB-C, výdrž má činit 24 hodin na jedno nabití. Dostupné budou dvě varianty (Standard a Light), které se budou lišit pouze v počtu provozních režimů.

Jestli už saháte po kreditní kartě a hledáte v textu odkaz do internetového obchodu, musíme vás zklamat. Osobní klimatizace Reon Pocket se začne prodávat až v březnu příštího roku. Dostupnost bude navíc, alespoň zpočátku, omezena na japonský trh. Celá tahle paráda zahrnující klimatizační jednotku a tričko přijde v přepočtu na zhruba tři tisíce korun.

Pokud se tedy příští rok chystáte do Japonska, například na letní olympijské hry, doporučujeme se po tomto užitečném gadgetu podívat v prvním tokijském obchodním centru, na které narazíte.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close