Novinky

Sonos to neuhlídal. Internetem kolují fotografie zatím nepředstavených sluchátek s výměnnými náušníky

První zvěsti o tom, že Sonos vyvíjí vlastní sluchátka, se objevily již před několika lety. V poslední době však spekulace na toto téma začaly opět sílit a na diskuzních fórech se dokonce objevily údajné fotografie finálního produktu. Původním zdrojem snímků se stala společnost Schuurman, která je omylem zveřejnila na svém webu.

Sluchátka mají nést prodejní název Sonos Ace a podle uniklých fotografií vsadí na takzvanou over-ear konstrukci. S nejvyšší pravděpodobností tak půjde o přímou konkurenci pro AirPods Max, které sdílí podobnou koncepci a stejně jako Sonos cílí na náročné uživatele.

Další úniky avizují, že Sonos Ace nabídnout výměnné náušníky a dorazí ve dvou barevných variantách – černá a bílá. Podle obrázků najdeme na sluchátkách několik fyzických tlačítek, které budou zřejmě sloužit pro přepínání ANC režimů a ovládání základních funkcí. Jeden z publikovaných snímků dokonce prozrazuje obsah prodejního balení. To by podle všeho mělo zahrnovat transportní pouzdro, napájecí USB-C kabel a další USB-C kabel s 3,5mm jackem na druhé straně. Poněkud záhadně působí věc, která mnohým připomíná menší pouzdro na kabely.

Funkční výbava je v tuto chvílí stále neznámá, přesto se lze na Redditu dočíst, že Sonos Ace dostanou do vínku podporu prostorového zvuku a 30hodinovou výdrž na jedno nabití. Za samozřejmost pak lze považovat úzké provázání s ostatními Sonos produkty. Jedna ze zpráv dokonce zmiňuje, že majitelé soundbarů Sonos budou moci na sluchátkách poslouchat například zvuk z televize, přičemž soundbar samotný může v daný moment používat jiný zdroj. Konstrukci má údajně tvořit kov, nicméně Sonos dbal při vývoji na to, aby sluchátka byla maximálně pohodlná i při delším poslechu.

Co se týče ceny, na webu Schuurman se objevila částka 403,58 Eur, což by na tuzemském trhu mohlo představovat 10 tisíc korun. Termín oficiálního uvedení zůstává i nadále nejasný, ovšem na základě dosavadních zvěstí bychom neměli čekat déle než do první poloviny června.

Zdroj
thevergeReddit

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button