Novinky

Sonos představil nové stropní reproduktory pro profesionální architektonické instalace

Sonos je v našich končinách známý především svými volně stojícími reproduktory a soundbary. Portfolio této značky je ovšem mnohem bohatší a zahrnuje například nově představené stropní reproduktory, které byly od začátku vyvíjeny tak, aby vyhověly vysokým nárokům ze strany instalačních techniků. 

Stropní reproduktory mají 8palcový průměr a byly vyladěny ve spolupráci se společností Sonance. Výbava zahrnuje zvětšené basové měniče, které se chlubí vysokým zdvihem, které posluchači nadělí hladké středy, ale především hluboké basy až do 32 Hz. Výškový reproduktor má průměr 30 mm a disponuje optimalizovaným vlnovodem, který se postará o přirozeně znějící vokály a lepší vysokofrekvenční rozptyl s rovnoměrným pokrytím.

Sonos při vývoji vyslyšel požadavky profesionálů

Za celkem zásadní přednost lze považovat to, že ačkoli je 8palcový stropní reproduktor větší než starší 6palcový, krycí magnetická mřížka zůstává stejná, což zajišťuje, že oba modely lze bez problémů používat společně. Ocelové mřížky jsou k dostání v bílé barvě, nicméně uživatelé si je samozřejmě mohou přebarvit dle vlastního uvážení.

Sonos stropní reproduktory a zesilovač Sonos Amp

Stropní reproduktor v nové 8palcové velikosti byl navržen v přímé reakci na potřeby našich instalačních techniků, kteří žádali větší výběr a flexibilitu,“ řekla Audra Kinsley, viceprezidentka a generální ředitelka Sonos Professional. „Tento nový přírůstek poskytuje výrazný zvukový profil a ohromující výkon. Spárováním reproduktorů Sonos Architectural se zesilovačem Sonos tak zákazníci získají výrazně lepší zážitek. Přidání 8palcového stropního reproduktoru poskytuje profesionálním instalačním technikům a zákazníkům svobodu a flexibilitu při výběru designu a zvuk, který dokonale zapadne do jejich prostoru.

Sonos stropní reproduktor, boční pohled

Se Sonos Amp tvoří skvělou kombinaci

V kombinaci se zesilovačem Sonos Amp poskytuje řada Sonos Architectural ostrý a čistý multiroom přednes. Při spárování s originálním zesilovačem Sonos nabízejí stropní i nástěnné reproduktory ještě více výhod, včetně ochrany před přebíjením zvuku a možnost preciznějšího ladění přednesu a vyvážení frekvenční odezvy.

V kombinaci se Sonos Amp lze navíc i ladění Trueplay, které dynamicky upraví charakteristiku zvuku v závislosti na konkrétní akustice daného prostoru. Za samozřejmost pal lze považovat možnost ovládání skrze mobilní aplikaci Sonos, a tím pádem i podporu protokolu Apple AirPlay 2 a možnost přímého napojení na streamovací služby.

Nové Sonos 8“ stropní reproduktory se objeví na pultech prodejců na jaře 2024 za 26 990 Kč / pár.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button