Novinky

Sonos brzy představí nový reproduktor s podporou Bluetooth a Wi-Fi 5. Půjde o zmenšenou verzi modelu Move

První důkazy o tom, že Sonos Move mini je již na cestě

Kalifornská společnost Sonos se zcela evidentně připravuje na uvedení nového produktu. Tomu nasvědčuje nejnovější dokumentace podaná u telekomunikačního úřadu FCC. Doposud neohlášené zařízení nese kódové označení modelu S27. Podle všeho půjde o v pořadí druhý reproduktor od této značky, který bude vybaven integrovaným akumulátorem.

Zveřejněná schémata dále prozrazují, že zařízení bude disponovat Wi-Fi 5 (802.11 ac) a Bluetooth konektivitou, což opět naznačuje, že půjde o přenosný reproduktor. Další výbava má zahrnovat také nabíjecí základnu, která bude součástí balení. Chystaná novinka má podle povinného FCC štítku spotřebovávat mnohem méně elektrické energie než ostatní Sonos reproduktory.

Reproduktor bude mít pravděpodobně tvar válce. Další indicie naznačují, že by mohlo jít o levnější alternativu k reproduktoru Sonos Move (recenze), který patří mezi jedny z nejlépe hrajících bezdrátových reproduktorů na trhu. Díky své velikosti a především vyšší hmotnosti se ovšem příliš nehodí pro časté přenášení. Menší varianta by tedy dávala rozhodně smysl.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

Stejně jako u ostatních Sonos produktů, také připravovaná novinka nabídne podporu multiroom a možnost napojení na hlasové asistenty od Amazonu a Googlu. Co se týče termínu oficiálního představení, tak podle zákulisní šuškandy se dočkáme již v březnu letošního roku.

Kromě výše zmíněného reproduktoru Sonos údajně vyvíjí také prémiová sluchátka. Na toto téma však neexistují žádné bližší podrobnosti a na jejich premiéru si tak ještě budeme muset nějaký čas počkat. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button