Novinky

Sonos Beam dostal svého nástupce. Druhá generace přichází s podporou Dolby Atmos a vylepšeným zvukem

Společnost Sonos představila druhou generaci svého oblíbeného sounbaru Beam (Gen 2). Novinka vypadá na první pohled velmi podobně jako předchozí model, byť jeden rozdíl se tu přeci jen najde. Přední stranu z jemné látky nahradila plastová mřížka s drobnou perforací, která má v reálu lépe splynout se zbytkem konstrukce. Nejvýraznější novinky se ovšem nachází na poli technologií, respektive vylepšeném zvuku. Co tedy nový Sonos Beam umí?

Foto: Sonos

V prvé řadě je nutné zmínit nativní podporu pro 3D zvuk s Dolby Atmos. Díky většímu procesnímu výkonu a nově vyvinutým reproduktorům zvládá Beam lépe rozvádět a lokalizovat zvuk po místnosti. Reproduktor je nyní navíc kompatibilní s HDMI eARC, takže si své oblíbené filmy a hry můžete užít v ještě lepším zvukovém rozlišení s podporou nových zvukových formátů. Příjemnou vlastností je také funkce NFC, díky níž je prvotní nastavení naprosto jednoduchou záležitostí, která zabere pouze minimum času.

„Často říkáme, že ‚mít Hollywood doma‘ pohání naše podnikání kupředu, a právě Beam v tom sehrál velkou roli jako jeden z nejprodávanějších soundbarů ve své kategorii,“ říká Patrick Spence, generální ředitel Sonos. „Vezmeme-li v úvahu to, co jsme se za ta léta o skvělém zvuku a domácím kině naučili, našli jsme způsob, jak do Beamu přenést nové funkce a výrazně lepší zvuk, a to vše ve stejné kompaktní velikosti, která se u zákazníků ukázala jako velmi oblíbená.“

Sonos nabídne do konce roku podporu Hi-Res audio

Stejně jako všechny produkty Sonos byl i nový Beam vyladěn Sonos Soundboard týmem tak, aby poskytoval co možná nejlepší možný přednes. Zvuk soundbaru můžete také sami vyladit pomocí funkce Trueplay, která detekuje a přizpůsobuje zvuk reproduktoru odrazům od stěn a nábytku v konkrétní místnosti. Beam lze ovládat přes aplikaci Sonos, dálkovým ovládáním televizoru, hlasem a Apple AirPlay 2.

Foto: Sonos

Ještě v tomto roce Sonos na vybraných trzích plánuje podporu zvuku v Ultra High Definition rozlišení od společnosti Amazon Music, který posluchačům umožní na reproduktorech Sonos slyšet skladby bez ztráty zvuku až do 24-bit/48 kHz. Funkce bude dostupná zdarma pro zákazníky služby Amazon Music Unlimited, Ultra HD na všech zařízeních S2 s výjimkou Play:1, Play:3, Playbasea a Playbar, zatímco Dolby Atmos Music bude k dispozici na Arc a Beam (Gen 2). Dalšími plány Sonos je přidání podpory dekódování DTS Digital Surround Sound koncem tohoto roku, a to prostřednictvím platformy S2 na produktech Playbar, Playbase, Amp, obou generacích Beam a Arc.

Sonos Beam (Gen 2) bude k dostání od 5. října za doporučenou cenu 12 990 Kč na oficiálním webu výrobce a prostřednictvím vybraných prodejců. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button