FinderTipy a triky

Skrytý režim Sad (Stacks)

Sady automaticky ukazují svůj obsah ve vějířovém nebo mřížkovém zobrazení podle počtu položek v sadě. Můžete si je též prohlížet v seznamovém zobrazení. Pokud dáváte některému ze stylů zobrazení přednost, můžete si sady nastavit tak, aby se vždy otvíraly v preferovaném zobrazení.

Jak na lepší seznam?

V systému Mac OS X je skryto mnoho funkcí, které jsou běžnému uživateli nepřístupné. Dnes si ukážeme jak zapnout další z nich. Pokud používáte Sady a nejvíce vám vyhovuje režim seznam, v následujícím tipu si můžete tento režim ještě trochu vylepšit. Běžně vypadá seznam tak jako na následujícím obrázku.

Pokud byste chtěli v seznamu změnit zobrazení nebo velikost ikon jako na následujícím obrázku otevřete si Terminál (naleznete jej v Aplikace/Utility nebo použijte klávesovou zkratku CMD ⌘++U).

Do okna Terminálu zadejte následující příkaz a stiskněte Enter:

defaults write com.apple.dock use-new-list-stack -bool TRUE;killall Dock

Vylepšení velikosti

Jednoduše můžete zvětšit nebo zmenšit velikost ikon v Sadě. Klikněte na ikonu Sady a podržte klávesu CMD ⌘ a zmáčkněte klávesu + nebo .

Pro zrušení efektu zadejte do Terminálu následující a stiskněte klávesu Enter:

defaults delete com.apple.dock use-new-list-stack;killall Dock

Neneseme žádnou odpovědnost za jakékoliv přímé, nepřímé, zvláštní, následné nebo jiné ztráty nebo škody jakéhokoliv druhu, které mohly být zapříčiněné přímým nebo nepřímým použitím informací obsažených na těchto stránkách.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button