Novinky

Skládací iPhone je v nedohlednu. Apple se nehodlá smířit s limity dostupných technologií

Snad to čekání bude stát za to...

Často se Applu vytýká, že dostatečně neinovuje a s novými typy produktů přichází takříkajíc s křížkem po funuse. Apple ve skutečnosti nikdy nepatřil mezi odvážné střelce, kteří jako první vyrukují s neozkoušenou technologií, aby ji naostro testovali na spotřebitelích. To samé platí také o skládacích smartphonech, které si v posledních letech proklestily cestu k uživatelům a v současné době představují vítané zpestření mobilního segmentu.

Pro nezasvěcenou část publika to může vypadat, že Apple skládací smartphony ignoruje, ovšem opak je pravdou. Podle neoficiálních zdrojů si v Cupertinu uvědomují jejich potenciál a pečlivě sledují dění na trhu. S touto informací nedávno vyrukoval známý leaker vystupující na Twitteru pod přezdívkou Dylan. Dle jeho tvrzení Apple údajně testuje hned několik různých prototypů skládacích zařízení, ovšem ani jeden z nich není blízko finálnímu produktu.

Skládací iPhone musí být perfektní

Inženýry Applu trápí řada kompromisů spojených s flexibilními obrazovkami, které nesplňují jejich přísná kritéria jakosti. Pochybnosti jsou natolik vážná, že vlastně není vůbec jisté, že Apple někdy představí skládací iPhone. Řada asijských výrobců nabízí již několikátou generaci ohebných smatphonů, ovšem nikomu se zatím nepodařilo plynule navázat tam, kde se nachází tradiční smartphony.

Foto: Unsplash (autor: Onur Binay)

Jde zejména o odolnost, respektive fakt, že displeje skládacích smartphonů jsou mnohem náchylnější na poškození než zobrazovače, které kryje odolnější sklo. Do hry vstupuje také řada dalších faktorů od rychlejší degradace zobrazovacích vlastností až po složitou mechaniku skládací konstrukce. S tím se Apple zkrátka nehodlá smířit a místo toho, aby do světa vypustil zařízení s kompromisy, radši jej vůbec nepustí do stádia masové výroby.

Při pohledu na současný stav dostupných technologií to vypadá, že skládacího iPhonu se v nejbližší době jen tak nedočkáme. V lepším případě budeme muset počkat, než se objeví další generace ohebných displejů, které nabídnou přesně takové vlastnosti, jaké bude Apple ochotný akceptovat.

Chtěli byste, aby představil skládací iPhone, nebo vám vyhovuje současná koncepce dotykové placky? Podělte se s námi o své myšlenky v diskuzi. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button