Novinky

Siri na jazykovém kurzu. Už brzy se naučí nové jazyky včetně češtiny a slovenštiny

Dočkali jsme se

Hlasovou asistentku Siri každý z vás určitě zná. I po několika letech aktivity Applu v České republice, jsme se zatím nedočkali lokalizace do českého jazyka. Naštěstí se blýská na lepší časy, protože je velká pravděpodobnost, že Apple začal pracovat na lokalizaci hlasové asistentky Siri do naší mateřštiny.

Odvětví Applu ve městě Cork v Irsku, vyvěsilo na webové stránky inzeráty, které hledají rodilé mluvčí ukrajinštiny, maďarštiny, slovenštiny, češtiny, chorvatštiny, polštiny a řečtiny. V singapurských kancelářích pak hledají rodilé mluvčí indonéštiny a vietnamštiny. Jak Apple vysvětluje v popisku pracovní pozice, analytik anotací ma za úkol si poslechnout krátkou nahrávku a vymyslet co nejpřesnější a nejpřirozenější odpověď. Do roku 2019 si Apple najímal firmy, které tuto práci zajišťovaly externě. Je to téměř poprvé, co Apple tuto pozici nabízí přes své webové stránky. 

Zdroj: 9To5Mac.com

Siri v jazycích, pro které Apple hledá rodilé mluvčí, nemluví, tudíž by se dalo očekávat, že se Siri v blízké době naučí několika novým jazykům. Tím, by se dalo předpokládat, že by tyto nové lokalizace mohly přijít i do nativní aplikace Přeložit. Na Siri jsme museli čekat neskutečných 9 let, což na tak velkou firmu jako je Apple, není vůbec krátká doba. Naštěstí to vypadá, že se přeci jen dočkáme. Sláva!

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Tomu nevěřím, s největší pravděpodobností se jedná o práci na překladači. Na Siri by musel najímat podstatně více lidí a hlavně na pozice zabívající se lokalizací dat, map a td…. není to totiž jen o té řeči.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button