Novinky

Siri a Alexe vzniká nová konkurence. Hlasového asistenta připravuje i Facebook

Facebook už dávno není jen provozovatelem největší sociální sítě světa. Firma Marka Zuckerberga proniká i do dalších oborů, ve kterých konkuruje ostatním technologickým gigantům jako je Apple nebo Google. Podle informací americké televize CNBC se Facebook aktuálně snaží svým konkurentům zatopit v oblasti umělé inteligence. 

Už od začátku roku 2018 totiž Facebook údajně pracuje na vlastí hlasové asistentce, která by se měla stát soupeřem pro produkty jako je Siri od Applu nebo Alexa od Amazonu. Vývoj by měl mít na starosti Ira Snyder, který má ve Facebooku šéfuje oblasti virtuální a rozšířené reality. Přípravy hlasového asistenta potvrdili dva bývalí zaměstnanci společnosti, kteří se s Markem Zuckerbergem rozloučili v posledních měsících. 

Nabízí se ovšem otázka, jakým způsobem hodlá Facebook svého asistenta uživatelům nabízet. Aktuálně totiž neprodává žádný vhodný hardware. Zdroje obeznámené se situací vysvětlily, že Facebook chystá spolupráci s firmou Oculus. Hlasový asistent by měl být také součástí chytrých reproduktorů, které Facebook v budoucnu uvede na trh. V této souvislosti CNBC uvádí, že sociální gigant dosud žádnou firmu, která by výrobu domácích reproduktorů mohla obstarávat, zatím nekontaktoval. 

Samsung Galaxy Fold je učebnicovým příkladem toho, čemu se Apple snaží poslední roky vyhýbat

Facebook už konkurenta pro Siri v minulosti představil. V roce 2015 do Messengeru doplnil funkci a názvem M. Umělá inteligence z dílny Facebooku se ale neosvědčila a projekt byl posléze pozastaven. Nyní, o 4 roky později, je ale situace jiná. Umělí asistenci našli své místo zejména v chytrých domácích reproduktorech jako je Amazon Echo nebo Apple HomePod. Druhý pokus tak bude Facebook směřovat právě tímto směrem. 

Zdroj
9to5mac
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close