Novinky

Šikovný youtuber si vytvořil vlastní Mac mini s MagSafe 2 konektorem. Je o 78 % menší než originál

Když Apple v listopadu 2020 představil Mac mini s M1 čipsetem, zachoval u něj stejný design jako u předešlého modelu, jehož základní kontury pochází z roku 2010. Původní koncepce počítala s osazením výpočetního hardwaru zahrnující procesory od Intelu a dalších komponent. Aktuální platforma Apple Silicon však vyniká vysokou mírou integrace, kdy lze většinu klíčových součástek umístit na jediný čip. Tento fakt dovedl tvůrce YouTube kanálu Snazzy Labs k tomu, aby vzal vnitřnosti Macu mini a přemístil je do podstatně menšího šasi, které je zhruba o 78 % menší.

Unikátní projekt začal rozebráním počítače, což odhalilo, že uvnitř Macu mini se nachází skutečně spousta prázdného prostoru. Důvodem je osazení moderními součástkami v čele s M1 procesorem, který je extrémně malý a hlavně nemá takové nároky na chlazení jako procesory od Intelu.

Quinn Nelson z Snazzy Labs se proto rozhodl vzít všechny součástky a přendat je do nového krytu, který si sám navrhl a následně vytiskl na 3D tiskárně. Jelikož většinu místa uvnitř Macu mini zabírá 150W napájecí adaptér, došlo k jeho nahrazení externím zdrojem původně určeným pro Microsoft Surface. Šikovný kutil jej navíc doplnil o MagSafe 2 konektor, který se připojuje k regulátoru napětí umístěného na základní desce počítače. Autor ve videu mimo jiné popisuje všechny části projektu včetně toho, jak postupoval při navrhování nového šasi a upravě napájení.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button