Novinky

Shazam dostal od Applu v poslední aktualizaci velmi zajímavou novinku. O co se jedná?

Že existuje aplikace Shazam, kterou v roce 2017 koupil samotný Apple, asi víte. Pokud ne, jedná se o nástroj, který umí skrz mikrofon vašeho telefonu rozpoznat právě hrající hudbu a případně ji rovnou přidat do knihovny v některé z hudebních streamovacích služeb. V poslední aktualizaci se však objevila nová funkce, kterou jistě uživatelé Shazamu ocení.

Dosud bylo možné rozpoznávat pouze skladby, hrající z externího zdroje. Mohli jsme tak zjišťovat, jaká skladba zrovna hraje v rádiu nebo v klubu a kdo je jejím autorem. Nově lze však rozpoznávání hudby možné využít i v případě, že daná skladba hraje přímo ve vašem iPhonu, z některé z aplikací třetích stran. Podporovány jsou například Youtube, Instagram nebo TikTok. Použití je (jak je u Applu dobrým zvykem) velmi jednoduché. Stačí v Shazamu zapnout rozpoznávání hudby a následně se přepnut do aplikace, ze které hudba hraje. Během několika vteřin vás iPhone přepne zpět do Shazamu, kde následně uvidíte výsledek. Rozpoznanou skladu lze opět jednoduše přidat do knihovny v Apple Music nebo ve Spotify.

zdroj: mobilesyrup.com

Od teď už tedy vždy budeme vědět, co za hudbu to zrovna hraje u sledovaného videa na Youtube, storiečka na Instagramu nebo krátkého TikToku. Uvedená novinka je součástí verze 15.36, aktualizace je už nyní dostupná pro všechny uživatele. Pokud Shazam ještě nepoužíváte, z AppStore si ji můžete stáhout zdarma.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button