Novinky

Selena Gomez vydala dva nové videoklipy natočené výhradně na iPhone 11 Pro

Jestli Apple něco opravdu umí, tak je to jednoznačně způsob, jakým propaguje své produkty. Příkladem za všechny je několik let běžící kampaň „#ShotOniPhone“, která demonstruje kvalitu fotoaparátů v iPhonech. Apple si také oblíbil spolupráce se světoznámými celebritami, které rafinovaně spojuje se svými produkty. S Applem se nově rozhodla dohodnout také oblíbená zpěvačka Selena Gomez, která před několika dny vypustila do světa dva nové videoklipy – “Look At Her Now“ a “Lose You To Love Me“.

Mo(u)dří už tuší, že oba klipy byly natočené na iPhone 11 Pro. Natáčení probíhalo pod taktovkou režisérky Sophie Muller, která v obou případech odvedla více než slušný kus práce. První video bylo natočeno monochromaticky, což mělo evidentně podtrhnout dramatickou atmosféru písně. O poznání atraktivněji působí druhý klip, kde se mohl iPhone 11 Pro předvést v plné parádě. Za zmínku stojí především schopnost záznamu v nestandardních světelných podmínkách. Výsledek je natolik přesvědčivý, že i trénované oko profesionála nemá šanci poznat, že byl k natáčení použit mobilní telefon.

Pro úplnost je ovšem vhodné dodat, že při natáčení bylo použito profesionálních nástrojů. Pod tím si můžeme představit studiová světla, objektivy a stabilizační pomůcky, jako sou stativy a gimbaly. K tomu je ještě nutné připočítat dlouhé hodiny strávené v postprodukci. Ta měla dle tvrzení Applu probíhat na iMacu, kde byl pravděpodobně použit opět software od Applu – Final Cut Pro X.

Ačkoli bylo k natočení obou klipů potřeba řady dalšího příslušenství, nemění to nic na tom, že kamera v iPhonu 11 Pro dokáže za jistých podmínek posloužit jako důstojná náhrada za profesionální natáčecí techniku v několikanásobně vyšší hodnotě

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close