Novinky

Šéf Instagramu prozradil, proč stále neexistuje aplikace pro iPad

Pokud vlastníte iPad, možná vás napadlo stáhnout si z AppStore aplikaci Instagram. Jestli jste tak učinili, záhy jste zjistili, že aplikace není pro obrazovku iPadu vůbec optimalizovaná. Populární fotografická sociální síť je pro svou nekompatibilitu s iPadem známá. Proč tomu tak je, jsme se ale dosud z oficiálních míst nedozvěděli. Až nyní na tuto otázku odpověděl CEO Instagramu Adam Mosseri.

Mohli bychom očekávat, že šéf Instagramu nepřítomnost aplikace pro iPad obhájí pečlivě vypilovaným tvrzením o tom, jak se jeho síť chce zaměřovat pouze na zážitek z mobilů, nebo něco v tom smyslu. Ve skutečnosti byl však Adam Mosseri skutečně upřímný. Pověděl totiž, že jím řízená společnost nemá dost prostředků na to, aby se plně věnovala aplikaci jak pro iPhone, tak pro iPad. Mosseri dále prozradil, že Instagram toho má v plánu opravdu hodně. Vyvinutí aplikace pro iPad tak ve srovnání s dalšími projekty není tak lukrativní.

Na japonské lodi zamořené koronavirem rozdává ministerstvo dva tisíce iPhonů

Šéf Instagramu, jež spadá pod Facebook, ovšem výslovně uvedl, že by si aplikaci pro iPad přál. Požadavek na její vývoj se ovšem stále nestal prioritní. V minulosti bylo v Appstoru k dispozici několik aplikací třetích stran, které na iPadu dokázaly hlavní aplikaci Instagramu nahradit. Jeho vývojáři ovšem změnili API tak, aby tvůrci těchto nástrojů ztratili přístup k datům. Vzhledem k zázemí Facebooku, o které se Instagram může opřít, je ovšem argument nedostatku prostředků pro vývoj iPadové aplikace zvláštní.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button