Novinky

Na japonské lodi zamořené koronavirem rozdává ministerstvo dva tisíce iPhonů

Osud pasažérů, kteří zůstali kvůli nemoci COVID-19 způsobené novým koronavirem uvězněni na japonské výletní lodi, zůstává nejistý. Podle nejnovějších informací se vir nedaří izolovat a nakaženo už je zhruba 10 procent osazenstva lodi. To znamená asi 300 osob. Dvoutýdenní plavba měla skončit už před 10 dny. Místo toho jsou pasažéři, kteří si chtěli užít plavbu luxusní výletní lodi, drženi v karanténě.

Neustále monitorovat více než 3 tisíce lidí zcela jistě není jednoduché. Japonci proto na pomoc povolali technologie. Pasažérům začali distribuovat dva tisíce iPhonů, které mají sloužit ke komunikaci se světem. Hlavně pak s ošetřujícími lékaři. Jeden iPhone tak připadá na každou kajutu lodi. iPhony mají předinstalované aplikace zavolání lékařské pomoci, sjednání schůzky s lékařem nebo pro získávání informací o stavu nákazy.

https://www.ceskymac.cz/apple-watch-pro-sport-premyslel-tady-vubec-nekdo/

Lidé si mohou skrze aplikaci japonského ministerstva zdravotnictví chatovat. Tím pádem by se mohlo ulevit přítomným lékařům na lodi. iPhony byly velmi potřebné. Spousta lidí na palubě totiž měla svůj telefon zaregistrovaný v jiné zemi, a proto si z japonského Appstoru potřebné aplikace nemohla stáhnout. Proto začaly japonské autority rozdávat vlastní smartphony.

Zdroj
BI

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button