Novinky

Šéf Disney: pokud by Steve Jobs žil, naše společnosti by se spojily

Podle několik dní staré zprávy se představenstvo společnosti Apple rozhodl opustit jeden z jeho nejvýraznějších členů. Na Apple už tím pádem nebude dohlížet šéf společnosti Disney Bob Iger. Hlavním důvodem odchodu byl vznik nové konkurence mezi společnostmi Apple a Disney. Obě firmy totiž připravují streamovací služby.

V této souvislosti nyní Bob Iger zveřejnil pasáž ze svých připravovaných pamětí, ve které se zabývá vztahem k zakladateli Applu Stevu Jobsovi. Popisuje například zákulisí akvizice filmového studia Pixar v roce 2006, s nímž byl Jobs spjatý. Iger také vyjádřil přesvědčení, že pokud by byl Steve Jobs dnes naživu, Apple a Disney by se spojily. Pokud ne, určitě by o tom podle šéfa Disney minimálně uvažovaly. 

“S každým úspěchem, který Apple zažije, si představuji, co by si o tom myslel Steve. Vždy si náš rozhovor přehrávám v hlavě a přeji si, aby byl skutečný. Dokonce si myslím, že pokud by byl Steve naživu, naše společnosti by prošly fúzi nebo by o tom alespoň vážně uvažovaly,” píše Iger ve svých memoárech.

Kvůli nové konkurenci opouští představenstvo Applu jeho vlivný člen

Spekulace o tom, že Apple hodlá koupit Disney se v minulosti vynořovaly už několikrát. Nikdy však nebyly podloženy reálným činem některé ze společností. Ani nynější šéf slavného filmového studia v pamětech přímo neuvádí, zda o něčem podobném s Applem skutečně někdy jednal. Jeho komentář ovšem naznačuje, minimálně šéfové obou společností o takovém kroku uvažovali. 

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button