Novinky

Se zpožděním, ale přece: oblíbené závody Asphalt 9 si nyní můžete zahrát také na Macu

Apple se v minulém roce pochlubil, že pro vývojáře připravil nový framework Catalyst, jehož smyslem je ulehčit vývojářům portování aplikací z iOS na macOS. Mezi referenčními tvůrci se objevilo také studio Gameloft a její populární automobilové závody Asphalt 9: Legends. Původně se měla hra dostat do App Store na Macu do konce roku 2019. Tomu se tak nakonec stalo teprve nyní, což pochopitelně vyvolalo řadu otázek.

První náznaky zpoždění se objevily v říjnu loňského roku, kdy Asphalt 9 spolu s aplikací DC Universe zmizelo z oficiálních stránek Applu, kde oba tituly figurovaly jako klíčová lákadla. Zpočátku nebylo jasné, zda vývojáři pouze změnili plány, nebo má odložené vydání jiný charakter.

Vše nakonec dopadlo dobře a uživatelé si mohou Asphalt 9: Legends stáhnout také na Macu. Hra si vezme 2,5 GB z disku počítače, vyžaduje macOS 10.15 či novější a běží takříkajíc jako po másle. Je ovšem otázkou, proč Gameloft tak dlouho vyčkával s uvedením. Projekt Catalyst má totiž vývojářům citelně usnadnit portaci aplikací z iOS na macOS. Praxe a především reakce tvůrců ovšem naznačují, že situace není zcela optimální.

Framework evidentně nefunguje podle původního očekávání, což se pochopitelně odráží na nabídce portovaných aplikací v App Store na Macu, která není kdovíjak slavná.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button